Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Markéta Fröhlichová, kandidát do Senátních voleb

Čtvrtek, 3. září 2020 07:20

V pátek 2. října a v sobotu 3. října budou lidé volit své kandidáty do Senátu Parlamentu České republiky. Tímto vám představujeme Markétu Fröhlichovou.

Markéta Fröhlichová, kandidát do Senátních voleb (Foto: KL)

Jmenuji se Markéta Fröhlichová, je mi 44 let a od narození žiji v Krušovicích. Po maturitě na Střední zemědělské škole v Rakovníku v roce 1994 jsem nastoupila k Policii České republiky, kde jsem působila na různých pozicích do roku 2005. Poté jsem dva roky pracovala jako obsluha rychlého občerstvení. V roce 2007 jsem nastoupila k Městské policii Kladno, kde jsem působila jako řadový strážník, zástupce velitele směny a poté jako tisková mluvčí. Z této pozice jsem byla v roce 2016 uvolněna a od té doby vykonávám funkci starostky Krušovic.

Jsem dvacet let vdaná a mám devatenáctiletého syna. Mezi mé koníčky patří cestování, fotografování, dobrovolné hasičství, rekreační střelba, ale také dobré jídlo a pití. Jsem členkou a bývalou starostkou Sboru dobrovolných hasičů Krušovice, členkou Sokola a krušovickou patriotkou. A hokej? Od jakživa Kladýnko!

Do komunální politiky jsem vstoupila v roce 2002, kdy jsem se stala zastupitelkou obce Krušovice. Od roku 2016 jsem členkou komise pro bezpečnost a IZS Středočeského kraje. Deset let jsem působila jako starostka SDH Krušovice. Od roku 2016 jsem uvolněnou starostkou obce.

Kandidaturu do Senátu jsem přijala, neboť mi není lhostejný veřejný život a celková situace v zemi. Praxe v bezpečnostních složkách v kombinaci se spravováním malé obce mě naučila, že problémy se musí řešit, pokud možno ihned a ve prospěch občanů. Dalším důvodem je, dle mého pohledu, nedostatek schopných žen ve vysoké politice. Máme mnoho velice schopných starostek, ale málo šikovných žen ve vyšších funkcích politiky.

A co budu v případě zvolení prosazovat?

  • Jako bývalá policistka a strážnice jsem pro to, aby bylo v ulicích dostatek kvalifikovaných a řádně ohodnocených policistů či strážníků. Prevenci zaměřit na všechny věkové skupiny, počínaje mateřskými školami a konče seniory. Bezpečnost a bezpečí na prvním místě.
  • Jako starostka jsem pro kvalitní infrastrukturu, dostupnost všech služeb, včetně vzdělání i v malých obcích.

Moje cesta? Přímá, ale s nadhledem.

Autor: (red)