Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Mateřská školka v Divadelní ulici je mimo provoz

Středa, 2. září 2020 10:05

Koncem minulého týdne se v Kladně uzavřelo sportovní gymnázium. V úterý přišla na řadu i školka v Divadelní ulici. Příčinou je pozitivní test na COVID-19 u jednoho ze zaměstnanců v obou vzdělávacích ústavech.

Mateřská školka v Divadelní ulici je mimo provoz (Foto: MMK)

Včera byl u jednoho ze zaměstnanců mateřské školy v Divadelní ulici prokázán pozitivní test na COVID-19. Rodiče byli vyzváni, aby si děti ze školky vyzvedli co nejdříve, a na základě rozhodnutí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje jsou všichni zaměstnanci i 15 dětí v desetidenní karanténě. Následně jim budou provedeny testy.

„V nejbližších dnech bude mateřská škola kompletně vydesinfikována a po 10 dnech karantény se budou testy opakovat. V případě negativních výsledků se poté děti i zaměstnanci budou do školky moci vrátit. Celý postup se řídí rozhodnutím Krajské hygienické stanice,“ uvedla mluvčí kladenského magistrátu Lucie Steinerová.

Ani kladenskému sportovnímu gymnáziu se nevyhnuly komplikace s výukou. Jeho studenti si o dalších pár dní prodlouží prázdniny. Kvůli pozitivnímu testu na onemocnění COVID-19 u člena pedagogického sboru museli všichni učitelé minulý týden do karantény. Ta ovlivnila nejen zahájení nového školního roku, které se musí nejméně o 10 dní odložit, ale také ústní maturitní zkoušky. Ty měly proběhnout 2. září. Jak informuje škola na svém webu, zahájení výuky se bude odvíjet podle aktuální epidemiologické situace.

Autor: (red)