Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Děti se vrátily do škol, kladenští strážníci na přechody

Středa, 2. září 2020 07:50

V úterý 1. září se školáci vydali po prázdninách opět vstříc novým školním dobrodružstvím. Některé děti šly v doprovodu rodičů, ty starší již vyrazily za vědomostmi samy. I letos na jejich bezpečnost na přechodech v blízkostech škol dohlíželi kladenští strážníci. 

Děti se vrátily do škol, kladenští strážníci na přechody (Foto: MP Kladno)

Kladenští strážníci byli opět povoláni k dozorování na přechodech pro chodce. Důvod je jasný, začátek dalšího školního roku, kdy se do tříd po prázdninách vrací malí školáci. „Děti jsou po prázdninách ještě roztěkané a nepozorné. O to větší pozor pak musí dávat všichni řidiči,“ uvedla mluvčí kladenské městské policie Alena Purkytová.

Strážníky jste mohli ve zvýšené míře potkávat po Kladně již během prázdnin, dohlíželi na dodržování nejvyšší povolené rychlosti. „Městská policie Kladno tak zareagovala na časté stížnosti občanů na nedodržování rychlosti po celém městě,“ vysvětluje mluvčí Purkytová. 

Hlídky budou na bezpečí dětí při přecházení silnic dohlížet každé ráno, a to po celý školní rok. Na pomoc jim vyrazí tradičně také asistenti prevence kriminality. Nadále budete strážníky potkávat na silnicích i s radary.

Děti se vrátily do škol, kladenští strážníci na přechody (Foto: MP Kladno)

Autor: (kh)