Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Místo sběrného dvora odložila nábytek u kontejnerů

Středa, 2. září 2020 07:30

Přestože Městská policie Kladno neustále upozorňuje občany, že starý nábytek a rozbité spotřebiče patří do sběrného dvora, někteří jedinci si stále nedají říct. V neděli se mezi takové přidala žena z Kročehlav, která vynesla nepotřebný nábytek ke kontejnerovému stání.

Místo sběrného dvora odložila nábytek u kontejnerů (Foto: MP Kladno)

Strážníci Městské policie Kladno obdrželi v neděli odpoledne telefonát od jedné z obyvatelek Kročehlav, která nahlásila zvětšující se nepořádek u blízkého kontejnerového stání. Dokonce přímo viděla osobu, která sem odnášela starý nábytek.

Policisté po příjezdu na místo odhalili ženu, která se tímto přečinem provinila. Majitelka již nepotřebného vybavení domácnosti se k činu přiznala a zároveň slíbila, že prostor kolem kontejnerů uvede do původního stavu. Jak však hlídka odhalila později, jedinou změnou bylo, že byl odpad přemístěn mezi jednotlivé kontejnery. Část nepořádku byla dokonce přenesena o kousek dál poblíž, dalších kontejnerů.

Žena při dalším kontaktu se strážníky prohlásila, že není v jejích silách nepořádek, který vytvořila, uklidit. Navíc prý nemá ani finanční prostředky na zaplacení vany na velkoobjemový odpad. Hlídka provinilou ženu poučila o tom, že její protiprávní jednání bude řešit správní orgán.

Městská policie proto opět upozorňuje obyvatele, že velkoobjemový odpad, jako nábytek nebo domácí spotřebiče, skutečně nepatří do kontejneru, nýbrž do sběrných dvorů. Obyvatelé Kladna mohou využít ty v ulicích Smečenská a Vrapická.

Autor: (fa)