Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladenští policisté odhalili na konci prázdnin přes třicet dopravních přestupků

Středa, 2. září 2020 08:10

V souvislosti s končícími prázdninami proběhla během uplynulého víkendu na celém území České republiky dopravně bezpečnostní akce vyhlášená Policejním prezídiem. Do kontrol se pustili rovněž kladenští policisté, kteří odhalili přes třicet přestupků.

Kladenští policisté odhalili na konci prázdnin přes třicet dopravních přestupků (Ilustrační foto: KL)

Policisté Územního odboru Kladno vyjeli ke kontrolám konkrétně v pátek 28. a v neděli 30. srpna. Vedle členů dopravního oddělení vyrazili na silnice i strážníci pořádkové policie. Zapojila se všechna obvodní oddělení.

Na Kladensku bylo na oba dva dny nasazeno okolo dvaceti policistů, kteří se zaměřovali na dodržování rychlostních limitů, používání bezpečnostních pásů a telefonování za jízdy. Vedle toho kontrolovali také, zda řidiči před jízdou nepožili alkoholické nápoje či jiné návykové látky. Policisté si však při kontrolách posvítili i na technický stav zastavených vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona o silničním provozu.

V pátek prošlo kontrolou celkem 69 vozidel, u nichž bylo zjištěno šestnáct přestupků. Provinilci museli zaplatit pokuty ve výši 7 700 korun. To v neděli bylo číslo ještě vyšší. Tentokrát zkontrolovali policisté hned 197 vozidel a zjistili osmnáct provinění. Bylo uděleno šestnáct blokových pokut v celkové hodnotě 8 100 korun a dva neukáznění řidiči byli dokonce nahlášeni na příslušný městský úřad.

Nejčastějším proviněním byl nevyhovující technický stav vozidla a nepoužívání bezpečnostních pásů. Žádný ze zastavených řidičů naopak neusedl za volant pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky.

Autor: (fa)