Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kanonýři nestačili v poháru na favorizovanou Boleslav. Drželi se ale statečně 

Úterý, 1. září 2020 08:00

A-tým Kanonýrů vstoupil do soutěžní sezony porážkou 2:11 s Mladou Boleslaví. Více než dvě třetiny však byl momentálně nejlepšímu tuzemskému celku v Poháru Českého florbalu důstojným soupeřem, neboť až do 46. minuty prohrával pouze o dvě branky a plnil to, co od něj kouč Jan Pazdera před duelem chtěl. Tedy hrát organizovaně a soustředit se na každé střídání.

Kanonýři nestačili v poháru na favorizovanou Boleslav. Drželi se ale statečně (Foto: Kanonýři Kladno)

„O přijatelnější výsledek nás připravily dvě věci: Slabá efektivita a náš úzký kádr. Bohužel kvůli zranění jednoho hráče jsme museli stáhnout sestavu, a tak vyspělý tým, jako je Boleslav, toho dokázal ve třetí třetině využít. Nicméně musím kluky pochválit za nasazení. Máme mladý a nezkušený tým, takže z toho pohledu jsem s výkonem spokojen,“ uvedl trenér Pazdera.

Ano, závěrečná třetina skončila 0:7, nicméně v těch předchozích sehráli Kanonýři důstojnou roli, což po utkání ocenil i Petr Novotný, trenér Mladé Boleslavi. „Dneska jsme hráli proti dobře organizovanému týmu s obrovskou chutí do zápasu. My byli bohužel laxní v soubojích, a proto jsme se na tento výsledek dost nadřeli.“

Mladá Boleslav se ujala vedení, které pak už nepustila, ve druhé minutě, kdy Šebek využil signalizovanou výhodu. O první přestávce svítil stav zápasu 0:3, nicméně po druhé dvacetiminutovce to bylo 2:4. Za Kanonýry totiž po velmi dobré kombinaci skóroval v přesilovce Pixa a následně snižoval Svačinka. Na začátku třetí třetiny pak Kladno přežilo oslabení 3:5, ale pak se Boleslav – i vinou zbytečných vyloučení – rozjela a dostala se do klíčového trháku. V závěru ještě Kanonýři tréninkově zkoušeli hru bez brankáře, čehož Boleslav využila k dvojcifernému vítězství.

Už ve středu 2. září hrají Kanonýři znovu v domácí hale BIOS pohárový zápas proti Black Angels a příští neděli vstoupí do 1. ligy duelem s týmem FBC Letka.

Branky a asistence: 34. Pixa (Riebauer), 39. Svačinka (Bachmaier) – 2. Šebek (Suchánek), 10. Natov (Bína), 13. Komárek, 24. Krzyžanek (Curney), 46. Grubner (Curney), 46. Komárek (Tichý), 49. Tad. Chroust (Řehoř), 49. Natov, 53. Natov (Curney), 58. Tomašík (Šebek), 60. Curney (Natov). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:2. Zásahy brankářů: Blaha 23 –Musil 10. Třetiny: 0:3, 2:1, 0:7. Diváků: 107.

Sestava Kladna: Blaha (Horáček, Kulhan) – Lang, Svačinka, Stůj, Skuhrovec, Přívara, Šefčík – Pixa, Riebauer, Bachmaier – Šnajdr,Ullmann, Janda – Pfaur, Novák, Molhanec – Šimáček. Trenér: Pazdera.

Autor: Matěj Stůj