Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

VIDEO: Na Sletišti se o víkendu pomáhalo během

Úterý, 1. září 2020 07:40

Sportovní areály města Kladna připravily na sobotu namísto zrušeného Běhu naděje vlastní charitativní závod. Na Sletišti se běželo Se Zahradou pro Zahradu. Zdoláním jednokilometrové nebo pětikilometrové trati podpořili závodníci největšího kladenského poskytovatele sociálních služeb Zahrada. Právě na tuto organizaci putovaly také všechny prostředky vybrané na dobrovolném startovném.Na sto závodníků se v sobotu v 11 hodin dopoledne postavilo na start charitativního závodu Se Zahradou pro Zahradu a vyrazilo na dvě připravené tratě – kilometrovou a pětikilometrovou. V řadách běžců nechyběli ani samotní klienti Zahrady a kratší distanc si zaběhla i ředitelka organizace Eva Bartošová. „Bylo to výborné. Kilometr se dá uběhnout dobře, takže jsem si to užila,“ pochvalovala si v cíli Bartošová.

Charitativní běh vznikl na popud Sportovních areálů města Kladna, které chtěly navázat na tradici letos zrušeného Běhu naděje. Organizátory po skončení těšilo, že za současných podmínek, které letos ovlivňují všechny veřejné akce, se charitativní běh na Sletišti podařilo zorganizovat. Závodu navíc příliš nepřálo ani počasí, a tak si museli běžci poradit i s dešťovými kapkami. I tak se ale na dobrou věc vybralo na dobrovolném startovném 6 060 korun.

„Se sportovními areály se výborně spolupracuje. Oslovily nás, slovo dalo slovo a dali jsme se dohromady. Jsem ráda, že to lidé ze SAMKu zorganizovali a opět přiblížili veřejnosti Zahradu a lidi s handicapem,“ poděkovala organizátorům ředitelka Zahrady.

Tím hlavním tentokrát na Sletišti nebyly sportovní výkony, byla to myšlenka pomoci. Největší odměnou pro organizátory tak byly zejména spokojené úsměvy na tvářích běžců a hlavně klientů Zahrady. „Všichni byli spokojení, moc si to užili a hlavně všichni dorazili do cíle! Ať už doběhli nebo dojeli. Zúčastnila se totiž také naše klientka Radka, která je na vozíčku. Dorazila dokonce jako jedna z prvních, protože s ní běžel jeden z mých kolegů. Pohyb navíc způsobuje dobrou náladu, takže jsme moc rádi, že jsme se mohli zúčastnit,“ zakončila s úsměvem Bartošová.

Charitativní běh poctili svoji návštěvou také například primátor Dan Jiránek, senátor Jiří Dienstbier nebo ředitel SAMKu František Bureš. Zatímco primátor se omluvil, že se dobročinné akce nemohl sám aktivně zúčastnit kvůli oddávání na radnici, ředitel sportovních areálů zdolal pětikilometrovou trať ve slušném tempu.  

Autor: (fa)