Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: Symfonický koncert uchvátil diváky v městském divadle

Pondělí, 31. srpna 2020 07:45

Sobotní večer v divadle patřil krásným melodiím v podání orchestru Prague Concert Philharmonic pod taktovkou dirigenta Jaroslava Krygela.

Symfonický koncert uchvátil diváky v městském divadle (Foto: Monika Urbanová)

Koncert Viva la Vida – „Ať žije život“ byl velkým hudebním zážitkem nejen pro milovníky klasické hudby. V dvouhodinovém programu zazněly skladby klasických mistrů Antonína Dvořáka, W. A. Mozarta, ale i filmové melodie a symfonické aranže písní od Johna Lennona nebo Simona a Garfunkela.

Výraznou postavou klasické hudební scény nejenom na Kladensku je osobitý hudebník Boris Jedlička, který se podílel na hudební části příprav koncertu a programem provázel diváky průvodním slovem.

„Děkuji městu Kladnu a zejména panu primátorovi Jiránkovi za finanční podporu. Bez produkční pomoci oddělení kultury, bychom se jistě neobešli a koncert by nemohl letos vůbec proběhnout. Město nám nabídlo místo v doprovodném programu festivalu KLADNO ŽIJE V ULICÍCH a původně jsme měli zahrát v Zámecké zahradě. Kvůli špatnému počasí se koncert musel přesunout do divadla, což bylo v začínající sezóně, plné divadelních zkoušek, organizačně hodně náročné. Všichni nám ale vyšli vstříc a koncert se nakonec moc povedl,“ řekl Boris Jedlička

Autorkou konceptu Viva la Vida byla Alžběta Bitnarová, která se v posledních letech věnovala převážně programu v kině Sokol a ve spolupráci s Borisem Jedličkou pořádala i vydařený novoroční symfonický koncert.

„Koncert měl název Viva la Vida, Ať žije život. V symbolickém přesahu to byl koncert o světle na konci temných dob, o radosti ze života, o překonávání strachu. Boris skladby moc dobře vybral a poskládal, tak věřím, že toto poslání bylo splněno. Lidé odcházeli spokojení a zářily jim oči. Děkuji také za pozvání sokolů z Věrné gardy, pro které to byl nezapomenutelný zážitek. Filipovi Zoubkovi, že to celé dokázal dát dohromady, a panu primátorovi za podporu. Povedlo se nabídnout lidem unikátní a velmi emotivní hudební zážitek,“ uvedla Alžběta Bitnarová.

Skvělý výkon orchestru doplnila nápaditá velkoplošná projekce s ukázkami ze známých filmů a neobvyklými přírodními scenériemi. Atmosféra v sále byla místy až bouřlivá a diváci dávali hlasitě najevo své nadšení. Závěrečná děkovačka vestoje byla odměnou pro celý orchestr i organizátory této velké hudební události.

Koncert tak zahájil sérii doprovodných akcí festivalu KLADNO ŽIJE! V ULICÍCH, jehož hlavní program poběží celý příští víkend v centru města Kladna.

Kompletní program najdete na stránkách města Kladna nebo ZDE:

Autor: (red)