Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: V sobotu byl na náměstí Starosty Pavla druhý Kladenský jarmark

Pondělí, 31. srpna 2020 07:15

Kladno žilo v sobotu druhým jarmarkem letošního roku. I přes to, že nebe bylo chvílemi uplakané, na náměstí Starosty Pavla se sešla hromada lidí i trhovců. Ze strany nakupujících se ozývala jen chvála. K zakoupení bylo od řemeslných výrobků až po dobré jídlo.

V sobotu byl na náměstí Starosty Pavla druhý Kladenský jarmark (Foto: KL)

Poslední prázdninovou sobotu se v Kladně na náměstí Starosty Pavla odehrál prodejní jarmark tradičních řemeslných výrobků, poctivého jídla a výborného pití. Na návštěvníky čekaly desítky řemeslníků různých dovedností z Čech a Moravy.

Na jarmarku nechyběly výrobky z kůže od opasků po brašny i výrobky ze dřeva. Lidé nakupovali například u košíkáře, dráteníka, hrnčíře, zahradníka, květináře, pekaře, kořenáře, vinaře, výrobce sýrů nebo medaře.

„My jsme přijeli z Kralup. U nás fungují jen farmářské trhy, ale není to takové, jako u vás v Kladně,“ chválila si atmosféru paní Jarka a pro Kladenské listy dodala: „Slyšela jsem od místních, že v září bude tady na náměstí zase takováto akce. Moc rádi znovu s celou rodinou přijedeme.“

„Byl jsem na konci června na prvním jarmarku a dnes mě zajímalo, jestli bude zachována hodně vysoko nastavená laťka. Pořadatel nezklamal a je to tady opět perfektní. Jen jsem tady utratil hodně peněz,“ říká s úsměvem na tváři Karel z Kladna.

Na to, jak to o druhém Kladenském jarmarku vypadalo, se podívejte v naší fotogalerii.

Autor: (red)