Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladno prohrálo v Neratovicích: Tendenčně řízený zápas, zlobil se Pejša

Sobota, 29. srpna 2020 14:23

Kladenští fotbalisté podlehli ve druhém kole Fortuna Divize B Neratovicím 0:3 a nedokázali navázat na úspěšný úvod soutěže. Po utkání je tížil zejména výkon rozhodčích, který označil trenér Jan Pejša za tendenční.

Ilustrační foto: KL

„Utkání bylo hrubě ovlivněné ze strany rozhodčích. Od první minuty to byl tendenčně řízený zápas. Těžko říct něco k výkonu,“ zlobil se po zápase kladenský trenér. Tomu se nelíbilo posuzování ze strany hlavního sudího i jeho kolegů na čáře po celé utkání. „Neustále byl praporek nahoře, byly pískané ofsajdy, obráceně posouzené rohy, auty…“ vyjmenovával Pejša.

Jeho svěřenci inkasovali poprvé už ve dvanácté minutě, kdy zvládli špatně rohový kop soupeře. Míč propadl až do vápna a z otevření skóre se mohl radovat Tomáš Chlumecký. To hosté z Kladna se do šancí prakticky nedostávali. „Kombinačně to bylo slušné, ale jen výjimečně jsme se dostali na stranu soupeře, natož do zakončení,“ komentoval kladenský trenér.

„Ve druhém poločase jsme nezahrávali standardky, které jsme zahrávat měli. Když už jsme šli do šance, tak nám pomezní odmával ofsajd. Frustrace na hráčích byla patrná. Potom už se každý bál jít do souboje, protože rozhodčí jim vyhrožoval, že je vyloučí. V takové atmosféře se těžko dá hrát fotbal. Každý si bude říkat 0:3, ale okolnosti byly hodně podivné,“ doplnil Pejša.

Kladno nedokázalo odpovědět na soupeřův první gól ani ve druhé půli a naopak v závěru ještě dvakrát inkasovalo. V 75. minutě navýšil Václav Vorasický a o jedenáct minut později stanovil konečnou podobu skóre Jakub Pajkrt.

Kladenští tak nedokázali navázat na první kolo, ve kterém podali bojovný výkon a zapsali důležité vítězství nad Březovou. Po dvou kolech tedy mají na svém kontě dál tři body. Ani přes podivné okolnosti ale nezvažují podat protest proti delegovaným sudím. „Protestem si nikdo nepomůže. Naopak bychom si tím ještě ublížili,“ uzavřel Pejša.

Kladenský SK odehraje další kolo už příští sobotu, kdy na domácím trávníku bude usilovat o body proti Aritmě Praha, který v sobotu porazila Dobříš 2:0.

FK Neratovice-Byškovice – SK Kladno 3:0 (1:0)

Branky: 12. Chlumecký, 75. Vorasický, 86. Pajkrt. Žluté karty: 27. Kalabiška, 80. Vorasický – 28. Pospíšil, 34. Čížek, 49. Nosek, 58. Pechr, 58. Říha, 58. Holub, 83. Hanzlík. Rozhodčí: Kříž – Grimm, Janoch.

FK Neratovice-Byškovice: Dědek – Kalabis, Chlumecký (C), Tampír (46. Pajkrt), Novák, Kokoška, Duch, Kalabiška (83. Martinec), Vorasický, Šobr (89. Bucha), Gombáš (89. Ciolek).

SK Kladno: Tesař – Ježdík, Hanzlík, Pechr, Nosek – Holub (C) (81. Stříška), Donát (46. Procházka) – Čížek (71. Dejčmar), Říha (71. Růžička), Pospíšil – Šnobl (46. Tóth).

Autor: (fa)