Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Miners do jedenácti let vyhráli kvalifikaci na mistrovství republiky

Pátek, 28. srpna 2020 08:00

Kladenští baseballisté v kategorii do jedenácti let za sebou mají vysoce úspěšný víkend! V kvalifikaci na mistrovství České republiky ani jednou neprohráli a po vynikajícím výkonu si zajistili postup na vrcholnou akci, která se uskuteční na konci září.

Miners do jedenácti let vyhráli kvalifikaci na mistrovství republiky (Foto: Aneta Svobodová)

Miners byli pro kvalifikaci zařazeni do skupiny Čechy, ve které se utkali s pražskými týmy Kotlářka, Tempo a Sabat, Sokolem z Hluboké nad Vltavou a premiérově také s brněnským Hrochem! Proti tomuto celku Kladno v této kategorii dosud nehrálo.

Kladeňáci do turnaje zažili dobrý vstup, když hned v pátek porazili Kotlářku Praha vysoko 13:2. Miners se nepodařila pouze druhá směna, po ní už si ale zápas jednoznačně pohlídali. To druhý den už to byly větší nervy. Proti Tempu Praha se kladenskému týmu nevydařil závěr zápasu, přesto Miners udrželi vedení a zvítězili 8:6. A nepříliš dobré rozpoložení si mladí baseballisté přenesli i do duelu proti Sokolu Hluboká. Než se nadáli, první směna skončila výsledkem 1:5. Již ve druhé směně ale Kladeňáci srovnali na 5:5 a nakonec dovršili obrat a došli si pro další výhru!

V neděli čekalo Miners nejtěžší utkání dosavadního průběhu turnaje. Souboj s brněnským Hrochem, se kterým neměli kladenští hráči dosud žádné zkušenosti. Brno bylo navíc další tým vedle Kladna, jenž dosud neprohrál! Miners si ale vedli skvěle. Výborně bránili, až do čtvrté směny nedovolili soupeři skórovat a důležitým vítězstvím si dokráčeli pro jistotu postupu na republikové mistrovství! Díky tomu si tak poslední zápas proti Sabatu Praha mohli s klidnou hlavou užít.

„Celkově jsme dokázali projít turnajem bez jediné prohry, na čemž mají zásluhu zejména naši nadhazovači, kteří postupně výborně odházeli 5 zápasů a i když nastoupili do rozjetého zápasu v polovině nebo ke konci, dokázali se koncentrovat a zápas skvěle doházet. Hráči v poli je svými dobrými výkony dokázali podržet. Postupně byl znát i zlepšující se výkon na pálce, kdy v neděli se Samovi Horákovi povedl dokonce homerun,“ těšilo prezidenta klubu Petra Barocha.

Miners se tak mohou pilně připravovat na Mistrovství České republiky 2020, které se uskuteční na konci září.


Autor: (fa)