ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

FOTO: Prvních 14 nových autobusů bylo v Kladně slavnostně předáno

Čtvrtek, 27. srpna 2020 08:00

Do konce prázdnin se vozový park kladenské ČSAD MHD rozroste o celkem 28 nových autobusů s ekologickým pohonem na zemní plyn. V úterý 25. srpna bylo slavnostně předáno prvních 14 vozů. Ty jsou určeny k nasazení na linky Pražské integrované dopravy.

Prvních 14 nových autobusů bylo v Kladně slavnostně předáno (Foto: KL)

Za účasti zástupců Středočeského kraje bylo v úterý 25. srpna v areálu kladenské ČSAD představeno 14 nových nízkopodlažních autobusů. Ty budou sloužit cestujícím linkami Pražské integrované dopravy. Lidé, kteří cestují po Kladně, se také dočkají nových, modernějších vozů. Dalších 14 autobusů, určených pro městské linky, bude v Kladně představeno v pondělí 31. srpna.

Autobusy byly pořízeny v rámci projektu BUS CNG Kladno 2019 s finanční podporou z Integrovaného regionálního operačního programu. Tento projekt zahrnoval nákup osmadvaceti nízkoemisních autobusů, jejichž hodnota je 180 milionů korun. Nové vozy vyjedou do provozu 1. září.

„Při slavnostním předání bylo představeno čtrnáct dvoudveřových nízkopodlažních autobusů s ekologickým pohonem na zemní plyn. Do provozu vyjedou 1. září. Po jejich zařazení bude celý svazek linek zajišťovaných společností ČSAD MHD Kladno mezi Kladnem a Prahou obsluhován pouze nízkopodlažními klimatizovanými autobusy,“ sdělil ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.


Autor: (kh)