Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Libušíně byla vykradena novostavba, policie hledá svědky

Středa, 26. srpna 2020 08:15

Kladenští policisté se obrací na veřejnost s žádostí o spolupráci pří pátrání po pachateli, který na začátku týdne násilně vnikl v Libušíně do novostavby. Napáchal tam škody za třiadvacet tisíc. V případě dopadení mu hrozí až dvouletý trest.

V Libušíně byla vykradena novostavba, policie hledá svědky (Ilustrační foto: KL)

Kladenští policisté přijali na své tísňové lince oznámení o vykradené novostavbě v Libušíně. K tomu mělo dojít v Kladenské ulici v noci z neděle 23. na pondělí 24. srpna v časovém rozmezí mezi osmnáctou a osmou hodinou. Podle oznamovatele tam lapka měl vypáčit plastové okno a tím ho znehodnotit. Škoda je 16 tisíc. Když se poté zloděj dostal do baráku, vyhlédl si tam za svou kořist řezačku na keramické obklady v hodnotě sedmi tisícovek.

„Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí nemovitosti v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno-venkov, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 561. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Policisté nyní tento skutek prošetřují jako přečin krádeže a poškození cizí věci a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Autor: (red)