Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve Slaném se žena ničeho neštítila a okradla stařenku

Středa, 26. srpna 2020 07:45

Jak silný asi musí mít žaludek žena, která ve slánském obchodním domě ukradla seniorce kabelku s osobními věcmi. Aby toho nebylo málo, po čase ji vyluxovala i konto. Důchodkyně tak přišla o dalších pětadvacet naspořených tisícovek. Policisté však již mají fotografii pachatelky.

Ve Slaném se žena ničeho neštítila a okradla stařenku (Foto: KL)

Ke krádeži došlo již 30. června. Tehdy jedenaosmdesátiletá paní přišla v obchodě o kabelku, ve které měla nejen své věci, ale také osobní věci svého partnera. Policii však důchodci nezavolali a nezablokovali ani platební kartu. To se jim pěkně vymstilo. Na muže zákona se pár obrátil až ve chvíli, kdy podle výpisu z účtu zjistil, že jim chybí dalších pětadvacet tisíc korun.

„Senior vyrazil nakupovat v dopoledních hodinách se svou jedenaosmdesátiletou přítelkyní, která uložila do nákupního vozíku svou kabelku, ve které měla osobní doklady, doklady od vozidla, klíče, platební kartu a finanční hotovost,“ říká policejní mluvčí Michaela Nováková.

„Začátkem letošního srpna se na policisty obrátila poškozená žena, aby policistům sdělila, že jí navíc byla z bankovního účtu vybrána finanční hotovost ve výši 25.000 korun, a to prostřednictvím odcizené platební karty. Tuto skutečnost zjistila, když jí byl doručen bankovním domem výpis z účtu,“ dodala mluvčí Nováková.

Policisté nyní tento skutek prošetřují jako přečin krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě dopadení hrozí pachatelce trest odnětí svobody až na dva roky.

Pokud ženu z fotografie poznáte, kontaktujte policisty na telefonním čísle 974 873 811. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Poznáte pachatelku, po které pátrá policie?

Autor: (red)