Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Laboratoře vodáren analyzovaly vzorky vody soukromých studní 

Pondělí, 24. srpna 2020 08:00

V loňském roce analyzovaly laboratoře Středočeských vodáren téměř 180 vzorků vody ze soukromých studní. Rozbory proběhly na těch místech, kde o to projevili zájem jejich majitelé. Některé výsledky nebyly příliš potěšující a lidé se tak dozvěděli, že jim voda z jejich studny může sloužit pouze jako užitková a nikoliv pitná.

Laboratoře vodáren analyzovaly vzorky vody soukromých studní (Ilustrační foto: svas)

 „Nejvíce nevyhovujících parametrů bylo v mikrobiologickém rozboru a z chemických ukazatelů přesahovala limity, které jsou dány vyhláškou,“ uvedla manažerka laboratoří SVAS Gabriela Karasová s tím, že v takových případech mohou lidé dostat i radu, jak dále postupovat. „Těm, kteří zjistili, že mají v lokálním zdroji místo pitné vodu užitkovou, jsme doporučili postup k nápravě,“ doplnila Karasová.

Laboratoře SVAS primárně sledují kvalitu vody dodávané vodárnami. Jen v loňském roce provedly laboratoře 66.000 rozborů. Mimo vlastních analýz laboratoře provádí rozbory i pro externí zákazníky. Rozsah si určuje sám zákazník podle toho, zda kontroluje kvalitu vody poprvé, nebo opakovaně, jestli bude rozbor sloužit pro soukromé účely, nebo bude předkládán nějakému úřadu, například ke kolaudaci. „Proto je velmi vhodné zavolat si do laboratoře a alespoň orientačně si předem ujasnit rozsah rozboru v závislosti na vlastních potřebách. Zájemcům je laboratoř připravena pomoci i v případě kontroly jakosti vody v bazénu. Na internetových stránkách naší společnosti ZDE: naleznete kontakty na pracovníky laboratoří, kteří vám v případě potřeby rádi poradí,“ uzavřela Gabriela Karasová.

Autor: (red)