Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Představujeme Holky z Marketingu: Alžběta Eli Axmann

Pondělí, 24. srpna 2020 07:15

Celostátní platforma #HolkyzMarketingu má své zastoupení také v Kladně a jeho širším okolí. Z facebookové skupiny, která dnes čítá více než 20 000 členek, se postupem času stal zapsaný spolek a vznikla jednotlivá regionální seskupení holek, které mají k marketingu rozhodně co říct. V pravidelném letním seriálu vám Kladenské listy představí členky z regionální skupiny Kladno a okolí. Dnes se seznámíte s Alžbětou Eli Axmann.

Alžběta Eli Axmann (Foto: Zdroj – #HolkyzMarketingu)

1. Jaká je vaše profese, čím se aktuálně v pracovním životě zabýváte?

Moje profese byla roky výhradně v HR – vedla jsem týmy, které zajišťovaly, že ve firmách fungovala správně nejen administrativa a mzdy, ale třeba i nastavení firemní kultury, vzdělávání, odměňování, benefity, procesy, plánování kapacit a spousta dalšího. Žádné oprašování složek zaměstnanců, v poslední organizaci jsme zakládali IT centrum pro vývoj mobilních aplikací pro celosvětové využití danou firmou a sdílené servisní centrum pro finance v rámci Evropy. A jsem velmi pyšná na svůj tým, který firmě pomohl vyhrát v Londýně evropskou cenu v oblasti HR inovací – HR Innovation Challenge.

Vždycky jsem i školila, mentorovala svoje i další týmy nebo pomáhala s kariérními rozhodnutími a realizací kariérních změn jednotlivcům. V roce 2017 jsem si přibrala kariéru nejdřív budoucí mámy a na jaře 2018 i mámy úžasného malého kluka. Protože to není možné skloubit s prací, kde je velký tým, po šestnácti letech jsem poprvé nepokračovala v HR, ale rozšířila jsem svoje aktivity v oblasti vzdělávání a mentorování. Nepřestala jsem pracovat ani v těhotenství, ani s miminkem. Stojí to hodně disciplíny a spoustu plánování, ale pracuji, když syn spí nebo jde ven s tatínkem, a jde nám to všem zatím dobře – načali jsme třetí rok.

Pracuji jako mentor pro pražský Impact HUB, kde pomáhám nejčastěji startupům a neziskovkám s rozjezdem a hladkým fungováním organizace. S kolegyní Veronikou školím témata z oblasti brandu, mentoruji začínající podnikatele a firmy tak, aby jejich strategie a konkrétní aktivity ladily se značkou, kterou budují. Nově jsem se vrátila na maličký úvazek k HR práci – místo abych radila internímu týmu, zase sama tvořím, tentokrát hravé procesy pro úžasnou organizaci pomáhající dětským obětem domácího násilí – Centrum LOCIKA. 

 2. Ovlivnila vaši činnost nějak omezení spjatá s koronavirem, jak jste se s tím případně vyrovnávala?

Skoro vůbec. Napadají mě jen samé drobnosti. Série školení, kterou děláme s kolegy pro Google, se posunula v termínech, a nakonec proběhne celá online. Dřív jsem školila i mentorovala tak půl na půl online i offline, teď jsme se jen všichni přesunuli online na 100 procent. Protože techniku i zázemí jsem měla už vyzkoušené, jako žádný velký zásah to nepociťuji. Místo na zvířátka jsme se synem jezdili do lesa a nákupy začal obstarávat manžel cestou z práce. To byly asi jediné změny, které si vybavím. Možná to mělo vliv na vznik několika školení, v rámci kterých s kolegyní Veronikou učíme, jak se poprat právě s online světem a sítěmi. V hlavě jsem je měla už chvíli, ale koronavirus popohnal jejich dokončení.

3. Co vás nejvíce baví ve volném čase, jak trávíte léto?

Já se rovnou přiznám – léto nemám ráda. Miluju jaro a podzim, vlastně i zimu, ale léto není pro mě. Takže já se před létem schovávám s tužkou nebo klávesnicí a píšu. Píšu si úplně staromódní dopisy s lidmi z celého světa, zrovna dneska mě čeká jeden do Kanady a možná stihnu i další do Itálie. Píšu kurzy a nově i podcasty, které úžasně hladivým hlasem namlouvá moje kolegyně, herečka a videomentorka Veronika Senciová. Píšu si poznámky, seznamy, nápady, postřehy a sním o tom, že jednou napíšu i knihu.

A když už musím ven se synem, tak hledám hřiště pod stromy a místa u vody a na dovolené jsme byli jen v Česku – v kouzelném mlýně plném čertů v Bílém Potoce (a jasně, že jsme trefili zrovna týden s povodněmi – bereme to ale pozitivně, byl to zážitek a nebylo horko).

 4. Co máte v Kladně nebo v jeho okolí nejvíce ráda?

Na Kladno jsme se přestěhovali vloni v létě poté, co jsme se na jaře jako rodina zamilovali do bytu v krásném secesním domě v centru. Centrum je mimochodem velmi jiné než ostatní města, kde jsem bydlela, a nebylo jich málo – hlavní třída s malými obchůdky, kde to žije (krásně se povídá třeba s paní zlatnicí na konci třídy TGM nebo s paní prodavačkou z pekárny u kašny), kavárny s dobrou kávou nebo dětským hřištěm, zámek s medvědy, kam bereme malé i velké návštěvy, Sletiště, kde je naprosto všechno pro sport (vím, že místním to přijde ohrané, ale zkuste takový areál najít v jiném menším městě).

Kdybych ale měla jmenovat jedno jediné místo, bez kterého si neumím představit náš život na Kladně, tak je to rozhodně areál Čabárny – už umím pojmenovat každou sovu, vím, jak ukecat krkavce Karla, aby řekl „ahoj“, máme obhlídnuto v kolik se krmí zvířata na farmě, kolik kuřat sní vydra za den, proč muflon dělá bééé a kdo je moták, a objevili jsme i indiánské tepee a krásnou komunitní zahradu, skluzavku s beruškami…

5. Jak vnímáte kladenskou skupinu Holky z marketingu, co vám přináší?

Nebudu nosit dříví do lesa a opakovat, že to je skupina, kde jsem potkala nejednu zajímavou ženu, i když to je pochopitelně pravda. Pro mě je to hlavně skupina, která mi pomohla oprášit témata, která jsem školila nebo zodpovídala v rámci mentoringu často a během posledních pár let se na ně neprávem prášilo. Jsou to témata kolem změny kariéry a ukázání, „co ve vás je“, jak se poprat s výběrovým řízením a co vám personalista nikdy neřekne, i když ho štve, že to nevíte, jak na profesní sociální síť LinkedIn – ať jste máma, nebo zaměstnanec toužící po změně, nebo třeba začínající podnikatel, proč LinkedIn a životopis nejsou stejná věc…

Všechny workshopy pro HzM Kladno a okolí školím interaktivně a naživo, a navíc s tím, že 100 procent vybraného vstupného jde na aktivity skupiny. Seznam a termíny najdete v záložce Události ve skupině na Facebooku. Budu moc ráda, když skupinu Holky z marketingu Kladno a okolí podpoříte i vy – ať už účastí na některém z mých workshopů, připojením se online osobně nebo třeba tím, že o skupině řeknete ženám, dámám, dívkám a holkám ve svém okolí, které marketing ovládají nebo ovládat potřebují.

Autor: (red)