ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Představujeme Holky z Marketingu: Alžběta Eli Axmann

Pondělí, 24. srpna 2020 07:15

Celostátní platforma #HolkyzMarketingu má své zastoupení také v Kladně a jeho širším okolí. Z facebookové skupiny, která dnes čítá více než 20 000 členek, se postupem času stal zapsaný spolek a vznikla jednotlivá regionální seskupení holek, které mají k marketingu rozhodně co říct. V pravidelném letním seriálu vám Kladenské listy představí členky z regionální skupiny Kladno a okolí. Dnes se seznámíte s Alžbětou Eli Axmann.

Alžběta Eli Axmann (Foto: Zdroj – #HolkyzMarketingu)

1. Jaká je vaše profese, čím se aktuálně v pracovním životě zabýváte?

Moje profese byla roky výhradně v HR – vedla jsem týmy, které zajišťovaly, že ve firmách fungovala správně nejen administrativa a mzdy, ale třeba i nastavení firemní kultury, vzdělávání, odměňování, benefity, procesy, plánování kapacit a spousta dalšího. Žádné oprašování složek zaměstnanců, v poslední organizaci jsme zakládali IT centrum pro vývoj mobilních aplikací pro celosvětové využití danou firmou a sdílené servisní centrum pro finance v rámci Evropy. A jsem velmi pyšná na svůj tým, který firmě pomohl vyhrát v Londýně evropskou cenu v oblasti HR inovací – HR Innovation Challenge.

Vždycky jsem i školila, mentorovala svoje i další týmy nebo pomáhala s kariérními rozhodnutími a realizací kariérních změn jednotlivcům. V roce 2017 jsem si přibrala kariéru nejdřív budoucí mámy a na jaře 2018 i mámy úžasného malého kluka. Protože to není možné skloubit s prací, kde je velký tým, po šestnácti letech jsem poprvé nepokračovala v HR, ale rozšířila jsem svoje aktivity v oblasti vzdělávání a mentorování. Nepřestala jsem pracovat ani v těhotenství, ani s miminkem. Stojí to hodně disciplíny a spoustu plánování, ale pracuji, když syn spí nebo jde ven s tatínkem, a jde nám to všem zatím dobře – načali jsme třetí rok.

Pracuji jako mentor pro pražský Impact HUB, kde pomáhám nejčastěji startupům a neziskovkám s rozjezdem a hladkým fungováním organizace. S kolegyní Veronikou školím témata z oblasti brandu, mentoruji začínající podnikatele a firmy tak, aby jejich strategie a konkrétní aktivity ladily se značkou, kterou budují. Nově jsem se vrátila na maličký úvazek k HR práci – místo abych radila internímu týmu, zase sama tvořím, tentokrát hravé procesy pro úžasnou organizaci pomáhající dětským obětem domácího násilí – Centrum LOCIKA. 

 2. Ovlivnila vaši činnost nějak omezení spjatá s koronavirem, jak jste se s tím případně vyrovnávala?

Skoro vůbec. Napadají mě jen samé drobnosti. Série školení, kterou děláme s kolegy pro Google, se posunula v termínech, a nakonec proběhne celá online. Dřív jsem školila i mentorovala tak půl na půl online i offline, teď jsme se jen všichni přesunuli online na 100 procent. Protože techniku i zázemí jsem měla už vyzkoušené, jako žádný velký zásah to nepociťuji. Místo na zvířátka jsme se synem jezdili do lesa a nákupy začal obstarávat manžel cestou z práce. To byly asi jediné změny, které si vybavím. Možná to mělo vliv na vznik několika školení, v rámci kterých s kolegyní Veronikou učíme, jak se poprat právě s online světem a sítěmi. V hlavě jsem je měla už chvíli, ale koronavirus popohnal jejich dokončení.

3. Co vás nejvíce baví ve volném čase, jak trávíte léto?

Já se rovnou přiznám – léto nemám ráda. Miluju jaro a podzim, vlastně i zimu, ale léto není pro mě. Takže já se před létem schovávám s tužkou nebo klávesnicí a píšu. Píšu si úplně staromódní dopisy s lidmi z celého světa, zrovna dneska mě čeká jeden do Kanady a možná stihnu i další do Itálie. Píšu kurzy a nově i podcasty, které úžasně hladivým hlasem namlouvá moje kolegyně, herečka a videomentorka Veronika Senciová. Píšu si poznámky, seznamy, nápady, postřehy a sním o tom, že jednou napíšu i knihu.

A když už musím ven se synem, tak hledám hřiště pod stromy a místa u vody a na dovolené jsme byli jen v Česku – v kouzelném mlýně plném čertů v Bílém Potoce (a jasně, že jsme trefili zrovna týden s povodněmi – bereme to ale pozitivně, byl to zážitek a nebylo horko).

 4. Co máte v Kladně nebo v jeho okolí nejvíce ráda?

Na Kladno jsme se přestěhovali vloni v létě poté, co jsme se na jaře jako rodina zamilovali do bytu v krásném secesním domě v centru. Centrum je mimochodem velmi jiné než ostatní města, kde jsem bydlela, a nebylo jich málo – hlavní třída s malými obchůdky, kde to žije (krásně se povídá třeba s paní zlatnicí na konci třídy TGM nebo s paní prodavačkou z pekárny u kašny), kavárny s dobrou kávou nebo dětským hřištěm, zámek s medvědy, kam bereme malé i velké návštěvy, Sletiště, kde je naprosto všechno pro sport (vím, že místním to přijde ohrané, ale zkuste takový areál najít v jiném menším městě).

Kdybych ale měla jmenovat jedno jediné místo, bez kterého si neumím představit náš život na Kladně, tak je to rozhodně areál Čabárny – už umím pojmenovat každou sovu, vím, jak ukecat krkavce Karla, aby řekl „ahoj“, máme obhlídnuto v kolik se krmí zvířata na farmě, kolik kuřat sní vydra za den, proč muflon dělá bééé a kdo je moták, a objevili jsme i indiánské tepee a krásnou komunitní zahradu, skluzavku s beruškami…

5. Jak vnímáte kladenskou skupinu Holky z marketingu, co vám přináší?

Nebudu nosit dříví do lesa a opakovat, že to je skupina, kde jsem potkala nejednu zajímavou ženu, i když to je pochopitelně pravda. Pro mě je to hlavně skupina, která mi pomohla oprášit témata, která jsem školila nebo zodpovídala v rámci mentoringu často a během posledních pár let se na ně neprávem prášilo. Jsou to témata kolem změny kariéry a ukázání, „co ve vás je“, jak se poprat s výběrovým řízením a co vám personalista nikdy neřekne, i když ho štve, že to nevíte, jak na profesní sociální síť LinkedIn – ať jste máma, nebo zaměstnanec toužící po změně, nebo třeba začínající podnikatel, proč LinkedIn a životopis nejsou stejná věc…

Všechny workshopy pro HzM Kladno a okolí školím interaktivně a naživo, a navíc s tím, že 100 procent vybraného vstupného jde na aktivity skupiny. Seznam a termíny najdete v záložce Události ve skupině na Facebooku. Budu moc ráda, když skupinu Holky z marketingu Kladno a okolí podpoříte i vy – ať už účastí na některém z mých workshopů, připojením se online osobně nebo třeba tím, že o skupině řeknete ženám, dámám, dívkám a holkám ve svém okolí, které marketing ovládají nebo ovládat potřebují.

Autor: (red) 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše