Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Teplárna Kladno

Kladenští hokejbalisté brali v neděli čtyři body a na domácím turnaji skončili druzí

Neděle, 23. srpna 2020 20:02

Rysi zvládli v nedělních dvou zápasech vybojovat čtyři body a na domácím Páňa Cupu skončili na druhém místě. Díky jednobodové porážce 1:2 po nájezdech s Mostem a výhře 2:1 nad Pardubicemi se v konečném umístění posunuli za vítěznou reprezentaci do dvaceti let.

„Jsem spokojený, protože tu byly opravdu kvalitní manšafty. Hrálo se to navíc jako klasický zápas 3×15 minut, takže to byla kvalitní utkání. Padalo hodně gólů, ale to k tomu patří. Navíc přišlo hodně lidí a bavilo je to,“ pochvaloval si trenér Drahomír Kadlec třetí ročník dnes již tradičního Páňa Cupu. Tedy turnaje věnovaného bývalému hráči Kladna Martinu Panenkovi, který v roce 2012 podlehl vážné nemoci.

Kladeňáci tak na svém domácím přípravném turnaji bojovali opět tak trochu i za něj. A rozhodně se neměli za co stydět. Prvním nedělním zápasem si sice zkomplikovali situaci, jelikož jejich porážkou 1:2 po samostatných nájezdech proti Mostu se tabulka pořádně zamotala. Před posledním zápasem turnaje tak zůstávalo mnoho otazníků – rysi mohli skončit druzí, klidně ale také úplně poslední!

Proti Pardubicím však odehráli dobrý zápas a tříbodovou výhrou si dokráčeli pro stříbrnou pozici za vítěznou reprezentací do dvaceti let, v jejíchž řadách rovněž nechyběli kladenští hráči. Na obou stranách už byla hodně patrná únava z náročného víkendu, přesto byly k vidění pěkné hokejbalové momenty. Ve dvanácté minutě otevřel skóre Dominik Barnošák, na jehož trefu odpověděli hosté přesilovkovou brankou Nicolase Langra. Rozhodující trefu nakonec obstaral v polovině zápasu David Šrámek.

Nutné je však zmínit, že poslední zápas už se hrál pouze na 3×10 minut. Oba týmy se takto dohodly, protože je sužovala řada zranění. „Už to bylo hlavně o morálce a vůli. Nechtěl jsem už zabudovávat zpátky kluky, kteří byli v nároďáku, protože už by to nemělo smysl. Pro morálku a pro hlavu to bylo důležité vítězství. Jsem spokojení s přístupem, mladí prokázali kvalitu a to, že s nimi dál musíme počítat,“ hodnotil po zápase Kadlec.

Toho před startem extraligy trápí mimo jiné zranění opor týmu – kapitána Martina Špačka a útočníka Milana Schnaubelta. „Nemáme tolik široký kádr, tak uvidíme, jak na tom kluci budou. Martin Špaček chtěl za každou cenu hrát, což jsem mu zakázal. Pořád lepší nehrát týden než půl roku. Věřím tomu, že se do začátku ligy dáme do cajku a do prvního kola proti Kovu vletíme v plné síle,“ dodal optimisticky kladenský kouč.

Kladeňáci před sebou nyní mají ještě necelé dva týdny předtím, než odstartují extraligový ročník. 4. září pak přivítají na domácí půdě pražské Kovo, proti kterému odstartují další sezonu, v níž budou mít opět ty nejvyšší ambice.