SAMK TV Měsíční Kladno
Vánoce ČSAD KLADNO KLAPOD
 • Vánoce
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

FOTO: Rysi si z prvních dvou zápasů Páňa Cupu odnesli tři body

Sobota, 22. srpna 2020 18:38

Hokejbalisté Kladna připravili na víkend již tradiční turnaj s názvem Páňa Cup, na kterém se opět sjela smetánka tohoto sportu. Domácí tým v úvodním duelu porazil mistra republiky Kert Park Praha po prodloužení a ve druhém duelu podlehl reprezentaci do 20 let po samostatných nájezdech. Rysi tak mají na svém kontě před posledním hracím dnem tři body.

Foto: KL

Kladno čekal v pátek hned na úvod turnaje hodně silný soupeř – Kert Park Praha, který je úřadujícím šampionem extraligy (již ze sezony 2018/19, jelikož poslední ročník kvůli koronavirové pandemii mistra nepoznal). Nejdůležitější události prvního duelu se odehrály ve druhé části, kdy byly k vidění celkem čtyři branky. Celek z hlavního města poslal dvakrát do vedení Vojtěch Jágr, Rysi však pokaždé odpověděli. Nejprve se trefil Martin Kohout a podruhé smazal rozdíl z trestného střílení Dominik Barnošák.

Dojít nakonec muselo až na prodloužení, ve kterém se štěstí přiklonilo k domácímu týmu. Barnošák nejprve z druhého trestného střílení neuspěl, a tak našlo Kladno jiného hrdinu. Jakub Arlt se vrátil z trestné lavice a rozhodl o vítězství svého mužstva. „Proti Kertu to bylo z obou stran syrové. Někdy plácaná, někdy hezká akce… Bylo vidět, že jsme ještě moc kvalitních tréninků na hřišti neměli,“ hodnotil asistent kladenského trenéra Jaroslav Procházka.

A ani ve druhém zápase Kladna, který se odehrál v sobotu odpoledne, nestačilo na rozhodnutí o vítězi základních pětačtyřicet minut. Rysi odstartovali proti české reprezentaci do dvaceti let špatně a ve druhé minutě už ztráceli o dvě branky. Po dvaceti sekundách hry skóroval Ondřej Tobiáš, kterého hned vzápětí doplnil David Magasanik. Kladno ale nesložilo zbraně a už za dalších 28 sekund hry snížilo. Martin Špaček rozjel akci po pravé straně a po jeho bekhendovém pokusu dorážel Daniel Pražák do odkryté klece.

Domácí si ale nedokázali pomoct přesilovou hrou, kterou sehráli špatně, a po tlaku z vlastní početní výhody naopak skóroval soupeř. Prosadil se Filip Macek. Do druhé části však vstoupili Rysi jako vyměnění. Zlepšeným pohybem si chodili pro fauly a v přesilovkách byli daleko nebezpečnější! Při hře pět na tři snížil Michal Dědič a už za vyrovnaného počtu hráčů na ploše srovnal Barnošák. Krátce před sirénou pak hosté odskočili zásluhou Jana Čejky a když se reprezentace prosadila i na konci 39. minuty z hole Magasanika, s domácími to vypadalo špatně.

To by ale nebylo Kladno, aby se smířilo s dvougólovou ztrátou. V přesilové hře snížil Jiří Hrabár a v oslabení srovnal z úniku David Šrámek, který vzbudil vlnu nadšení na slušně naplněné tribuně kladenské arény. Další branky ze hry už ovšem nepřibyly. Ke slovu se tak dostaly samostatné nájezdy, v nichž byl z domácích úspěšný pouze Barnošák. To z dvacítky se nemýlili hned dva střelci a právě skvěle hrající Magasanik rozhodl o triumfu svého týmu.

„Reprezentace má kvalitní výběr, takže jsme očekávali, že půjdou do pohybu. Bohužel ze začátku zápasu jsme to podcenili a oni nám díky pohybu a důrazu dali jednoduché góly. Když jsme se začali zvedat, tak jsme vyrovnali, ve třetí třetině myslím, že už jsme byli lepší. Mohli jsme vyhrát, ale byla to zasloužená remíza. Nájezdy nám nejdou pořád, to je naše slabina. Na tom se budeme snažit zapracovat v tréninku. Bod je pro nás samozřejmě málo,“ mrzelo kladenského trenéra Procházku, který byl ale jinak po prvních dvou zápasech spokojený.

„Ukázalo nám to, že jsme opět na dobré cestě. Do turnaje jsme šli z hrubé přípravy, což je na hřišti ještě znát. Po turnaji budeme mít 14 dní na to se do toho dostat před prvním extraligovým zápasem,“ doplnil Procházka.

Rysi před sebou mají ještě jeden hrací den, tedy neděli, během které odehrají poslední dva duely. Ve 13 hodin vyzvou Most a v 17 hodin zakončí celý turnaj utkáním proti Pardubicím.


Autor: (fa) 1. zprávy

  Mladí hokejisté ze Slaného zvítězili v kampani Puky pomáhají

 2. zprávy

  Pátý ročník soutěže o nejkrásnější kladenskou fotografii se blíží ke konci, ještě můžete hlasovat

 3. sport

  Jarní prázdniny kladenských dětí 2024, Sportovní areály města Kladna spustily přihlášky

 4. kultura

  Poodhalili jsme pro vás roušku tajemství adventního období v historii i současnosti

 5. video

  V neděli začaly v Kladně Vánoce rozsvícením stromu splněných přání

 6. foto

  VIDEO: V Knovízi prošly děti pekelnou stezku

 7. pozvánka

  Kladenské Vánoce: Na co se můžete tento týden těšit?

 8. zprávy

  Nejen kladenské cestující čekají od 10. prosince změny v autobusové dopravě

 9. zprávy

  Co vám možná tento týden uteklo v Kladenských listech

 10. video

  Rozsvícení stromu i náměstí ve Slaném přilákalo stovky lidí

 11. povidka

  Povídka Kladenských listů: Svíčka první – o veverkách, Barborce, Mikuláši a těšení

 12. zprávy

   Naučné středisko ekologické výchovy Kladno-Čabárna, dostane příspěvek od kraje

 13. zprávy

  Čtyři knihovny v kraji se podělí o 10 milionů na svůj provoz

 14. pozvánka

  Mikuláš na koni přijede 5. prosince do Kladna, těšit se můžete i na Krampusáky

 15. pozvánka

  V Kladenském zámku můžete navštívit výstavu betlémů

 16. pozvánka

  Slavnost světla ve Slaném vás čeká již v sobotu

 17. zprávy

  Kladenské Vánoce začnou první adventní neděli na náměstí Starosty Pavla

 18. sport

  Kladenští karatisté získali tři nominace na Mistrovství České republiky

 19. video

  V Kladně došlo ke střetu chodkyně a autobusu. Pro ženu přiletěl vrtulník

 20. pozvánka

  V Knovízi jsou s čerty žerty. Přesvědčte o tom v pátek a sobotu