Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Základní škola Brjanská v Kladně má v jídelně novou vzduchotechniku

Čtvrtek, 20. srpna 2020 07:30

Investice do kladenských škol pokračují. Ještě před zahájením nového školního roku byla do jídelny v Základní škole Brjanská nainstalována nová vzduchotechnika. Realizace vyšla na více než dva a půl milionu korun.

Základní škola Brjanská v Kladně má v jídelně novou vzduchotechniku (Foto: Michal Moracev – MMK)

„Modernizace vzduchotechniky souvisí s dlouhodobým investičním plánem města do všech školských zařízení. Již v loňském roce škola získala bezbariérové přístupy a děti se učí ve zrekonstruovaných odborných učebnách včetně nového vybavení a učebních pomůcek. Součástí investice ve výši dvacet jedna milionů byla i úprava prostranství mezi pavilony a nové rozvody počítačové sítě,“ informuje primátor Dan Jiránek a dodává: „Modernizace vzduchotechniky v jídelně je další investicí, která provoz školy zkvalitní, a věřím, že žákům i zaměstnancům zpříjemní nejen pauzu na oběd.“

„Vzduchotechnika v jídelně je důležitou součástí provozu jídelny a jsem velmi rád, že se ji během letních prázdnin podařilo kompletně zmodernizovat. Stavební úpravy byly sice náročné, instalace nového potrubí a digestoří vyžadovala i bourání některých příček, ale stálo to za to. Nová vzduchotechnika je mnohem efektivnější a především méně hlučná, což ocení především personál kuchyně,“ dodává Vladimír Dufek, ředitel školy.

„Investice do školství jsou i přes úsporná opatření naší prioritou a probíhají v několika školách a školkách v Kladně. Základní škola Jiráskova 457 v Motyčíně přes léto získala novou střechu na dvou pavilonech za 1,9 milionu korun. Schodiště do Mateřské školy Moskevská 3082 bylo vkusně zastřešeno dřevěnou pergolou, na zahradě Mateřské školy na náměstí Rosenbauma v Dubí proběhla demolice polorozpadlé stodoly a další renovace školských budov připravujeme,“ říká náměstek primátora Tomáš Kutil.

ZŠ Kladno, Brjanská 3078 je klasickou základní školou. Od prvního do devátého ročníku jsou standardní třídy doplněny o jednu třídu hokejovou, v prvním až třetím ročníku o třídu pro děti s logopedickými vadami. V souvislosti s tím je v areálu zřízeno Speciální pedagogické centrum pro děti s touto diagnózou. Škola se nachází v blízkosti sídliště v Rozdělově, odkud pochází většina žáků. V poslední době ale stále více přijímá i děti z jiných spádových oblastí, včetně cizinců. Těmto dětem, které většinou nemají základy českého jazyka, poskytuje jazykovou podporu, a to z vlastních řad, ale také ve spolupráci s Centrem pro integraci cizinců. Další velkou skupinu tvoří děti dojíždějící z okolních obcí. Školu momentálně navštěvuje 540 dětí.

Základní škola Brjanská v Kladně má v jídelně novou vzduchotechniku (Foto: Michal Moracev – MMK)
Základní škola Brjanská v Kladně má v jídelně novou vzduchotechniku (Foto: Michal Moracev – MMK)

Autor: (red)