Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenská autobusová flotila se rozroste o další vozy

Čtvrtek, 20. srpna 2020 07:15

Do konce prázdnin se vozový park kladenské ČSAD rozroste o celkem 28 nových autobusů s ekologickým pohonem na zemní plyn. Tyto nízkopodlažní vozy jsou určeny z části k nasazení na linky Pražské integrované dopravy a také pro linky městské dopravy.

Kladenská autobusová flotila se rozroste o další vozy (Foto: ČSAD MHD Kladno)

Za účasti zástupců Středočeského kraje bude první polovina nových vozů představena v areálu kladenské ČSAD v úterý 25. srpna. Jedná se o 14 nových autobusů, které byly pořízeny v rámci projektu BUS CNG Kladno 2019 s finanční podporou z Integrovaného regionálního operačního programu. Tento projekt zahrnoval nákup osmadvaceti nízkoemisních autobusů, jejichž hodnota je 180 milionů korun.

Dalších 14 autobusů určených pro linky městské dopravy bude představeno za účasti zástupců Magistrátu města Kladna v pondělí 31. srpna.

Nové autobusy vyjedou do provozu 1. září. Po jejich zařazení a také po dokončení integrace Slánska, plánované na 10. října, bude celý svazek linek zajišťovaných společností ČSAD MHD Kladno a.s. mezi Kladnem a Prahou  obsluhován pouze nízkopodlažními klimatizovanými autobusy. Vnější polep pořízených autobusů je podle standardů PID.

„Všechny autobusy jsou vybaveny moderním elektronickým vnějším i vnitřním informačním systémem, samozřejmostí je povelový přijímač usnadňující orientaci nevidomým. Informační a odbavovací systém je podle standardů MOS Pražské integrované dopravy IDSK včetně akceptace bankovních karet. Ve vozidle je vyhrazeno místo pro kočárek nebo invalidní vozík, k usnadnění nástupu slouží výklopná nájezdová plošina u druhých dveří. Nástup a výstup cestujících zajišťuje vnější i vnitřní poptávkový systém otevírání dveří. Interiér vozidel je klimatizován. Autobusy jsou vybaveny zařízením na sledování aktuální polohy. Pro využití v budoucnosti je ve vozidlech namontována technologie umožňující komunikaci s externím zařízením na křižovatkách k postavení preferenční trasy pro veřejnou dopravu,“ uvedl ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.

Vzhledem k přetrvávající epidemiologické situaci je ve všech nových vozech nainstalována průhledná stěna, která odděluje prostor řidiče od cestujících.  Tím se minimalizuje přenos možné nákazy.

Autor: (kh)