Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kanonýři patří mezi elitu. Mezi kluby s nejlepší organizací je zařadil Český florbal

Středa, 19. srpna 2020 07:45

Příležitost vybojovat postup mezi elitu přímo na hřišti Kanonýři ze známých příčin nedostali. Nicméně na to, že patří mezi nejlepší florbalové kluby po stránce organizační a manažerské, už „razítko“ mají. Český florbal totiž nově zařadil Kladno do prestižní skupiny 13 oddílů, které od něj získají nejvyšší finanční podporu pro další rozvoj a vzdělávání. Navíc dostávají možnost vzájemně sdílet své know how a tedy dál sportovně i organizačně růst.

Kanonýři patří mezi elitu. Mezi kluby s nejlepší organizací je zařadil Český florbal (Foto: Kanonýři Kladno)

„Uvědomujeme si, že je ještě spousta kroků před námi, ale rozhodně je to příjemné ocenění. Tím spíš, že jsme letos nemohli být ocenění sportovní cestou, že nám to vysvědčení, ať už by bylo jakékoliv, schází. Tady ale lidé z Českého florbalu ocenili naší celoroční práci a to, kam jsme se jako klub za poslední rok posunuli,“ říká předseda oddílu Zdeněk Jirák. 

Ocenění, o kterém mluví, nese oficiálně název Program podpory č. 3. Svaz ho rozděluje do čtyř skupin, přičemž nejprestižnější je červená. Druhou v pořadí je oranžová, do které Kanonýři patřili v minulosti. Teď ale povýšili a dokonce kvůli nim měnil Český florbal pravidla – původně mělo být v červené skupině 12 oddílů (superligu přitom hraje 14), nakonec ale došlo k rozšíření na 13.

„Jsme ten třináctý klub navíc, což považuji za velkou čest a zároveň velký závazek. Protože pozici, kterou nám přiřadil Český florbal, budeme muset obhájit tvrdou prací,“ popisuje sportovní ředitel Kanonýrů Jan Pazdera. 

Český florbal uděluje klubům „barvu“ na základě několika kritérií. Posuzuje sportovní řízení klubu, manažerské vedení i marketingovou a komunikační stránku. Zároveň počítá, že má oddíl kompletní mládežnickou strukturu i profesionální pracovníky. A v tom všem udělali Kanonýři za poslední rok výrazný posun.

„Ve sportovním úseku působí jako sportovní ředitel Honza Pazdera. Ten kromě práce u nás vedl i dva výtečné svazové workshopy v Brně a Ústí nad Labem. Navíc pod jeho vedením vznikla na Kladně kostra šéftrenérů. Máme hned čtyři, v čemž jsme v Česku absolutní špička a mělo to velkou odezvu,“ popisuje Jirák. 

Navíc Kanonýři budou mít od nové sezony i kondičního trenéra a fyzioterapeutku, kteří budou k dispozici mládežnickým oddílům, což i Český florbal vnímá jako něco zcela nadstandardního. Významně se rozrůstá a zkvalitňuje ženská složka. Na pozici generálního manažera pro změnu nově působí Ondřej Riebauer, znalec florbalového prostředí, který dříve pracoval v soukromém sektoru.

„Na lidi z Českého florbalu zapůsobil svými postřehy, jak v klubu efektivně řídit lidi a kontrolovat procesy. Já navíc očekávám, že se v této oblasti posuneme výrazně vpřed. Na hodnocení měla nepochybně vliv také naše marketingová prezentace. Stačí použít čísla – v průměrné návštěvnosti bychom patřili do horní poloviny superligy. To jsou všechno faktory, které přispěly k našemu posunu do červené skupiny,“ je spokojen Jirák.

Teď je tedy na Kanonýrech, aby si tuto pozici udrželi a zároveň aby mezi nejlepší kluby postoupili také na hřišti.

Autor: Robert Sára