Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Děti z kladenské Velo Akademie si užily tréninkové soustředění

Středa, 19. srpna 2020 08:00

Dětští cyklisté z kladenské Velo Akademie se první srpnový týden vůbec poprvé sešli ke společnému pobytu na horách. Na tréninkovém soustředění se věnovali především zdokonalování jízdních dovedností, ale užili si i zábavu, upevnili partu a nechyběla všestranná pohybová náplň.

Děti z kladenské Velo Akademie si užily tréninkové soustředění (Foto: Martin Raufer)

Dokonalé podmínky pro nácvik poskytl malý Bikepark v Bedřichově, designovaný bikovou legendou Michalem Marošim s hlubokými klopenkami, lavicemi a skoky. K trojici profesionálních trenérů se dvakrát na půl dne přidal specialista na techniku a downhillový a enduro závodník Ondřej „Ozzák“ Bílek. Po dvou půldnech intenzivního ježdění s ním polovina starších bez problémů skákala lavice a výrazně zrychlila průjezd klopenkami. Ondra si pochvaloval progres, jaký malí bikeři udělali za pouhých pár desítek minut: „Jsou jako houba. Všechno nasávají mnohem rychleji než dospělí, kteří mívají spoustu strachů, předsudků a pohybových zlozvyků. Dětem co řeknete, to udělají. A navíc mají vynikající základy z pravidelných tréninků v Kladně, takže bylo na čem stavět, stačilo málo a už skákaly nebo projížděly těžký rockgarden na bývalém okruhu mistrovství republiky. Tahle práce mě vážně bavila a dává mi velký smysl.“

Dvakrát se jelo po vlastní ose až na Hejnický okruh Singltreků pod Smrkem, stoupání z Kristiánova na Čihadla s borůvkovými lány po obou stranách „panelky“ bylo po pár dnech jizerskohorskou rutinou a horká čokoláda na Královce překvapivým bonusem. Skupina nejstarších najela v technickém i těžkém terénu k sedmdesáti kilometrům, děti kolem devíti let se na dráhu dopravily auty a užily si především zábavy na trailech. V programu soustředění nechyběla kladina, slack lajna, žonglování s míčky a s tyčí, ranní rozcvičky, pěší výpravy, malá praxe v dílně a spousta her. A jako překvapení noční jízda, coby cyklistická obdoba noční bojovky, kdy si děti musely na louce najít a ulovit drobné trofeje. Zajímavé byly otázky, které děti pokládaly Jéňovi Kopkovi, legendě našeho extrémního bikingu, který se na jeden večer přijel podívat a s dětmi si popovídat. „Tak tohle jezdit nebudu. Mně by byla zima,“ říkal devítiletý Jáchym na adresu závodu Iditabike na Aljašce nebo zimního putování Laponskem.

Pětadvacet míst bylo zaplněno jen kmenovými členy Velo Akademie v řádech minut, na příští rok je proto v plánu otevřít pobyt na horách pro více dětí a také pro zájemce mimo kladenský kroužek a oddíl. Léto se lvíčkem na dresu pokračuje příměstským táborem a od září pravidelnými tréninky v pondělí a ve středu v Kladně. Vítáni jsou i noví zájemci o organizované ježdění na kole.

Bližší informace o Velo Akademii naleznete ZDE:

Autor: (red)