Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenské silnice opět brázdili opilí šoféři

Úterý, 18. srpna 2020 08:00

Jak je všeobecně známo, alkohol se negativně podepisuje na způsobu řízení. Zvyšuje agresivitu a také přeceňování řidičských schopností a navíc má výrazný vliv na periferní vidění. Zkrátka alkohol za volant nepatří. I přesto se však policisté nejen na Kladensku stále setkávají s řidiči, kteří tímto nezodpovědným přístupem výrazně ohrožují bezpečnost na silnicích.

Kladenské silnice opět brázdili opilí šoféři (Ilustrační foto: KL)

„Do alkoholové pasti se přitom zdaleka nemusí dostat člověk, který usedne za volant bezprostředně po konzumaci alkoholu. Stejně zrádný a nebezpečný je takzvaný zbytkový alkohol. Pro ten je charakteristické omezené vnímání. Řidič snadno něco přehlédne, je v útlumu, má opožděné reakce,“ uvádí policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policisté na Kladensku se v uplynulých dnech setkali se dvěma řidiči, u kterých hrál alkohol významnou roli. S více jak dvěma promile usedla za volant devětadvacetiletá žena, kterou policejní hlídka ke kontrole zastavila v kladenské Vítězné ulici ve čtvrtek v půl jedenácté večer. Přístroj naměřil 2,2 promile alkoholu v dechu.

O moc lépe na tom nebyl ani řidič, který se kontrole podrobil v neděli po osmé hodině večerní v Unhošti. Třiatřicetiletý řidič citroenu nadýchal 1,5 promile. Policisté pak navíc lustrací zjistili, že šofér ani není držitelem řidičského oprávnění.

„Devětadvacetiletá žena i třiatřicetiletý muž jsou v současné době podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jim hrozí v případě odsouzení až jeden rok za mřížemi,“ sdělila mluvčí Richterová.

Autor: (kh)