ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Na výhru proti Motoru nestačil ani hattrick Tomáše Gumana

Pondělí, 17. srpna 2020 20:03

Rytíři neodstartovali do odvety proti Motoru vůbec špatně, přesto si z jihu Čech nakonec odvezli porážku 4:7. Kladno dvakrát vedlo, přičemž podruhé mělo k dobru dvě branky, na začátku třetí části už měl ale stejný náskok soupeř. Hattrick proti svému bývalému týmu zaznamenal Tomáš Guman a třemi asistencemi se zase předvedl sedmnáctiletý bek Jiří Ticháček, ani to ale na body proti extraligovému sokovi nestačilo.
Foto: Ján Honza

Rytíři tentokrát zvládli vstup do zápasu daleko lépe než v případě prvního vzájemného duelu. Kladeňáci odstartovali dobrým pohybem a za aktivitu byli odměněni první trefou zápasu! Tomáš Guman si najel před branku od levého mantinelu a po individuálním průniku překonal i brankáře Marka Čiliaka – 0:1. A Kubíkova formace pokračovala v příkladné hře i nadále! Zakrátko mohl navýšit Vítězslav Bílek, který vytáhl Čiliaka z branky a chytře mířil k protější tyči, kotouč však branku těsně minul. V přesilové hře měl dvakrát výbornou možnost debutant Matyáš Šapovaliv, nakonec se ale blýskl fantastickým zákrokem zkušený slovenský gólman Motoru. Emoce posléze vzbudil ostrý, ale dle názoru sudích čistý hit Vsevoloda Sorokina na domácího Matouše Hrubce, který opustil ledovou plochu hodně otřesený. Zranění spoluhráče ale jako by domácím vlilo novou krev do žil. David Gilbert dokázal udržet na zádech bránící hráče Kladna a přihrál před odkrytou klec Karlu Plášilovi, jenž už nezaváhal – 1:1.

Druhá část začala tlakem kladenského celku, Motor si do ní totiž přenesl trest z první části. A nedisciplinovanost domácích byla nakonec potrestána! Tři vteřiny před koncem trestu vypálil z vrcholu pravého kruhu Tomáš Guman a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Už na tomto gólu měl veliký podíl Jiří Ticháček, který Gumanovi skvěle nabil, vzápětí pak mladý obránce zazářil ještě víc. Z pozice od mantinelu totiž pohotově nastřelil puk do ohně před brankovištěm a od hole Matyáše Filipa se kotouč odrazil do sítě – >b>1:3. Dvougólové vedení však nemělo dlouhého trvání. České Budějovice vybojovaly přesilovou hru a tu dokázaly využít. Roman Přikryl se dostal k dorážce Doležalovy střely a překonal rozhozeného Davida Stahla v kladenské bráně – 2:3. Při další přesilovce pak mohl vyrovnat do odkryté klece Adam Raška, jenže Stahl byl proti! Mladý brankář se bleskově přemístil a nataženým betonem zabránil téměř jistému gólu. Na další pokus už byl však krátký i on. Pavel Pýcha vypálil od modré čáry a Miroslav Indrák těsně před brankářem protečoval puk do sítě – 3:3. A domácí byli navíc dál produktivní. Další nahození Niklase Pavla usměrnil hokejkou do brány exkladenský Roman Přikryl – 4:3.

Třetí dějství odstartovalo pro Rytíře hodně smolně. Po necelých dvou minutách hry totiž vypálil od modré Jakub Suchánek a od Alberta Michnáče se kotouč obloučkem odrazil až do brány – 5:3. V polovině třetiny pak ideálně využil odraženého puku Vít Jonák, který s přehledem dorazil do odkryté klece – 6:3. Už o osmnáct vteřin později to však bylo opět jen o dva góly! Tomáš Guman se dostal do úniku a s přehledem uklidil kotouč do protějšího rohu brány – 6:4. Domácí však byli dál smrtelní v útočném pásmu a využili další přesilovou hru. Albert Michnáč vyslal zpoza klece krásnou přihrávku a Martin Novák jeho pobídku bez problémů využil – 7:4. Rytíři mohli vzápětí alespoň snížit rozdíl v přesilových hrách, nebyli v této činnosti ale ani zdaleka tak úspěšní jako jejich soupeř.

Branky a nahrávky: 18. Plášil (Gilbert), 29. Přikryl (Doležal), 32. Indrák (Pýcha, Voženílek), 36. Přikryl (Pavel, Doležal), 42. Michnáč (Suchánek), 50. Jonák (Pýcha, Raška), 56. Novák (Michnáč) – 4. Guman (Kubík, Ticháček), 22. Guman (Ticháček), 27. Bernat (Ticháček, Sorokin), 50. Guman (Bílek, Kubík).

Rozhodčí: Lacina, Pilný – Ganger, Klouček

Budějovice: Čiliak – Plášil, Pýcha, Pavel, Lytvynov, Svach, Suchánek – Doležal, Přikryl, Voženílek – Hrubec, Prokeš, Jonák – Indrák, Toman, Raška – Michnáč, Gilbert, Novák

Kladno: Stahl – Zelingr, Kehar, Sorokin, Ticháček, Štochl, Mikliš – Bílek, Kubík, Guman – Š. Bláha, Šapovaliv, Hajný – Hlava, Routa, Jelínek – Urban, Filip, Bernat

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OBSAZENÍ DIVÁCI
5:4 3:1 0:0 1420
Foto: Ján Honza
Foto: Ján Honza
Foto: Ján Honza
Foto: Ján Honz

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše