Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Do Bažantnice je omezen vstup kvůli těžbě napadených stromů

Pondělí, 17. srpna 2020 07:45

Vzhledem k masivní kůrovcové nákaze kladenských smrkových lesů bude od pondělí 17. srpna probíhat jejich těžba v Bažantnici, kam bude zakázán vstup. Vlastníci takto napadených stromů jsou totiž ze zákona povinni je odstranit a bránit tak dalšímu šíření škůdce. Omezení vstupu se ale nedotkne provozu oblíbeného koupaliště.

Do Bažantnice je omezen vstup kvůli těžbě napadených stromů (Foto: KL)

Těžba kůrovcem napadených lesních porostů v lokalitě Bažantnice bude probíhat od pondělí 17. srpna až do 18. září. Během této doby bude podle příslušných předpisů zakázán vstup do míst, kde se bude těžit. „Dosud živé stromy napadené kůrovcem se v současné době vyskytují v lesích na celém území České republiky a k dalšímu zamezení šíření kalamity je třeba všechny takové stromy skácet a co nejdříve asanovat, tedy chemicky ošetřit, odkornit, odvézt z lesa a tak dále. Asanaci je nutné provést včas, aby pokácené stromy nemohlo opustit životaschopné stadium vývoje kůrovce,“ vysvětluje mluvčí kladenského magistrátu Lucie Steinerová.

Dobrou zprávou pro místní obyvatele je, že lesní cesta, kterou využívají návštěvníci koupaliště v Bažantnici, zůstane přístupná. Město však doporučuje maximální obezřetnost především v době, kdy bude v místě pracovat těžká technika.

V případě jakýchkoliv dotazů můžete kontaktovat Lesní správu na telefonním čísle: 956 179111.

Autor: (kh)