Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Bílek vkročil do přípravy gólem, Rytíři ale i tak odjeli z Plzně poražení

Pátek, 14. srpna 2020 19:50

Po čtvrteční divočině proti českobudějovickému Motoru to byl v pátek na ledě Plzně daleko klidnější zápas. Rytíři krátce před polovinou utkání odskočili zásluhou Vítězslava Bílka, domácí ale rychle srovnali a ještě ve druhé části vývoj otočili. V závěrečné třetině se pak už skóre nezměnilo a stav zůstal 1:2. Kladeňáci tak zapsali do tabulky Generali Česká Cupu druhou porážku.
Ilustrační foto: Jiří Hokův – Studio Fabrika

Začátek zápasu byl poněkud neuspořádaný a po individuálních chybách se hra otáčela od jedné branky ke druhé. Dobrou možnost měl v přečíslení Tomáš Urban, který dostal puk od zkušenějšího Marka Račuka, tváří v tvář Dominiku Pavlátovi se ovšem prosadit nedokázal. Vzápětí ale přišla početní výhoda Plzně, která přinesla přetrvávající tlak domácích. A zároveň přinesla také prostor pro Petra Jirouška, aby ukázal svůj um. Mladý gólman čelil několika nebezpečným pokusům a proti extraligovému soupeři si počínal klidně a jistě. Při dalším oslabení mohl využít volného prostoru v úniku Adam Kubík, bekhendovým blafákem však zasáhl jen tyč.

První polovina druhé části mnoho vzrušení nepřinesla. Oba týmy se jen stěží dostávaly do větších možností a když už se Jan Eberle ocitl v zajímavé možnosti, zakončil hodně špatně. Stav se tak měnil až po poměrně nenápadné akce. Vítězslav Bílek si nabruslil do pásma po pravém křídle a přesnou ranou do bližšího růžku rozvlnil síť – 0:1. Místo aby ale hosté v přesilovce odskočili, od oslabeného soupeře inkasovali! Jakub Pour dostal puk za obranu, obskočil si Jiřího Ticháčka a přesnou střelou překonal Petra Jirouška – 1:1. A ještě před druhou sirénou už museli Rytíři dotahovat. Jiroušek vyrazil skákavý puk jen před sebe a Milan Gulaš dorazil přesně pod horní tyč – 2:1.

V úvodu závěrečného dějství se Rytíři museli bránit, Vsevolod Sorokin totiž vyfasoval trest na dvě plus deset minut. Kladeňáci si s oslabením poradili velmi dobře, krátce po jeho skončení však mohli inkasovat. Milan Gulaš se ocitl s pukem mezi kruhy, branku ovšem minul. Hosté získali ideální příležitost k vyrovnání krátce po polovině třetiny. Plzeňští byli nedisciplinovaní a Kladno mělo hrát dlouhou výhodu pěti proti třem, Tomáš Pitule se ovšem projevil hrou vysokou holí a usedl na trestnou. Kladenští si tak alespoň nějaký nápor vytvořili až v závěru, risk s odkrytými zády se jim ale nevyplatil. Matyáš Kantner zkušeně dostal puk do odkryté brány – 3:1.

Branky a nahrávky: 30. Pour (Vráblík, Kodýtek), 37. Gulaš (Musil, Jiříček), 60. Kantner – 29. Bílek.

Vyloučení: 5:6 + Sorokin (KLA) 10 min..

Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Malý, Jelínek

Plzeň: Pavlát – Lang, Kaňák, Houdek, Čerešňák, Vráblík, Jiříček – Pour, Musil, Gulaš – Kantner, Mertl, Suchý – Malát, Kracík, Přikryl – Straka, Kodýtek, Eberle

Kladno: Jiroušek – Kehar, Zelingr, Štochl, Sorokin, Mikliš, Ticháček – Hlava, Račuk, Urban – Bílek, Kubík, Guman – Hajný, Pitule, Š. Bláha – O. Bláha, Filip, Routa

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OBSAZENÍ DIVÁCI
5:6 1:0 1:0 0

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno