Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladenský domov pro seniory se opraví ještě letos

Pátek, 14. srpna 2020 11:25

Lidé obývající Domov pro seniory v ulici Františka Kloze se ještě letos dočkají jeho rekonstrukce. Nové koupelny, podlahy, stropní podhledy včetně vestavěného osvětlení zkvalitní život více než stovce klientům. Také ošetřovatelky se mohou těšit na nové zázemí. Rekonstrukce vyjde město na šest milionů korun.

Foto: KL

 „Služby pro seniory jsou pro město velmi důležitou činností, s ohledem na jejich narůstající počet je nutné neustále investovat také do samotné budovy. Rekonstrukce druhého patra přinese klientům především kvalitnější život a personálu modernější zázemí a také navýšení kapacity o desítky míst,“ řekl primátor Kladna Dan Jiránek a dodal: “Do budovy Domova pro seniory investujeme průběžně, v loňském roce se upravilo třetí patro v podobném rozsahu, který letos čeká patro druhé. Naším cílem je především neustálá a kvalitní péče o seniory ve městě“.

„Domov pro seniory v ulici Františka Kloze disponuje kapacitou 130 klientů a kvalitu služeb i prostředí neustále zvyšujeme. V rámci letošní rekonstrukce v druhém podlaží jednotlivé pokoje získají vlastní bezbariérové koupelny, nová podlahová krytina i povrch stěn zpříjemní celkový vzhled celého patra. Rozšíření vstupů do jednotlivých pokojů usnadní ošetřovatelkám dnes náročnou prostorovou manipulaci. Osazeny budou nové zárubně a také dveře, do podhledů budou osazena stropní vestavěná svítidla a kompletní výměnou projde také elektroinstalace, včetně signalizačního systému nouzového volání,“ dodává radní Petr Soudek.

Autor: (red)