Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

VIDEO: Kladenská ulice Obránců míru je už opravená

Pátek, 14. srpna 2020 14:52

Kročehlavská ulice Obránců míru prošla kompletní revitalizací. Otevřena řidičům byla v pátek 14. srpna. Město do opravy vozovky i chodníků a do nových parkovacích míst investovalo téměř patnáct milionů korun. V rámci rekonstrukce došlo také k lepšímu osvětlení přechodů pro chodce, které se tak staly bezpečnějšími.„Další ulice v Kladně – Obránců míru je opravená, 14. srpna byla dokončena kompletní revitalizace. Nová vozovka a chodníky zvýší nejen komfort místních obyvatel, ale také dopravní bezpečnost. Parkovací místa se vsakovacím povrchem zabrání odtoku dešťové vody a přibyla i nová podélná parkovacích stání na jižní straně ulice, podél objektu Káranky,“ řekl primátor Dan Jiránek a dodal: „Nové bezbariérové přechody pro chodce jsou osvětleny a věřím, že tak přispějí k bezpečnějšímu přecházení chodců.“

„Po obou stranách ulice jsou opravené chodníky, dva přechody pro chodce a cyklostezka, která vede parkem na severní straně ulice. V neposlední řadě zde bylo zasazeno několik nových stromů a náležitou úpravou prošla také zeleň. Instalovali jsme sedm nových lamp veřejného osvětlení s LED svítidly s bílou barvou a dvě nové lampy pro nasvícení přechodů,“ informoval radní pro dopravu Oldřich Černý.

„Jsem rád, že je hotový další díl z plánu revitalizace sídlišť. Během několika týdnů bude dokončeno okolí Štechovy ulice u centra. Zároveň se stavbami běží práce na projektech pro investiční akce na další roky. V tuto chvíli víme, že od roku 2022 budou dotační programy masivně podporovat obnovy veřejných prostor, proto připravujeme revitalizace v mnohem velkorysejším rozsahu. Obnovy by se mel dočkat cely Okrsek 4, okolí Mety, Bajkalu i sídliště v Rozdělově a Na Vyhaslém,“ doplnil radní pro rozvoj Lukáš Hanes.

Celá rekonstrukce Obránců míru byla pojata bezbariérově, respektuje tak opatření pro osoby se sníženou schopností orientace a pohybu, a nový asfaltobetonový povrch byl položen i na procházející cyklotrasu. Během prací v Obránců míru byly kompletně zrekonstruovány také navazující chodníky v ulici Unhošťská (úsek Obránců míru – Varšavská) a Ukrajinská (úsek Obránců míru – Wednesbury). Touto rekonstrukcí radnice navázala na investice z roku 2014, která proběhla v druhé části ulice Obránců míru, včetně úpravy přilehlého parku.

Autor: (red)