Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Noční bitku v Kladně ukončili policisté

Neděle, 16. srpna 2020 10:00

Za vším hledej ženu. To dost možná může platit o šarvátce, která se mezi dvěma muži odehrála v nočních hodinách ve středu 12. srpna. Ještě předtím, než se do sebe dva agresoři, jeden z nich navíc posilněn alkoholem, pustili, došlo k fyzickému napadení mezi jedním z útočníků a jeho partnerkou. Do potyčky se nakonec museli vložit policisté. Případ je teď v šetření kladenských kriminalistů.

Noční bitku v Kladně ukončili policisté (Ilustrační foto: KL)

Šarvátka, která si vyžádala také krvavé zranění, se odehrála ve Švermově v brzkých ranních hodinách ve středu 12. srpna. Dva muži se do sebe pustili takovým způsobem, že tekla i krev. Policisté se pak na místě dozvěděli, že jeden z útočníků se už předchozí den odpoledne v tomto bytě pohádal se svou přítelkyní. Mělo dojít i k fyzické potyčce. Muž pak z bytu odešel. V noci se ale posilnil alkoholem a přijel to k přítelkyni dořešit. Dveře mu však neotevřela jeho partnerka, ale jiný muž, její rodinný příslušník. A na toho opilý agresor okamžitě zaútočil. Zastánce rodinného práva si to však nenechal líbit a opilce vytlačil ze dveří. To ho ale rozzuřilo natolik, že skleněné dveře rozbil. To už ale na místo dorazili také státní i městští policisté, kterým se společnými silami podařilo oba muže od sebe oddělit a zabránit tak dalším útokům.

„Policisté vyzvali oba muže k provedení dechových zkoušek. U poškozeného muže byl výsledek negativní a u podezřelého osmatřicetiletého výtržníka byla dechová zkouška na alkohol s pozitivním výsledkem a naměřená hodnota byla ve výši 2.35 promile alkoholu v dechu. Dále byla před vstupem do vozidla provedena prohlídka, při které byly u podezřelého muže nalezeny dva igelitové sáčky s neznámým obsahem. Následně byl podezřelý eskortován k lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu do kladenské nemocnice a poté do policejní cely,“ popsala průběh policejního zásahu mluvčí Jana Šteinerová. 

Osmatřicetiletý muž byl zadržen a čelí podezření z trestných činů ublížení na zdraví a přechovávání  omamné a psychotropní látky a jedů.

Autor: (kh)