Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Primátor ukončil další nelegální techno party na Kladensku

Čtvrtek, 13. srpna 2020 07:30

Už druhá nelegální technoparty za poslední měsíc se konala o uplynulém víkendu. Na údajnou soukromou narozeninovou oslavu se sešly stovky lidí na místě mezi Vrapicemi a Cvrčovicemi. Pouštěním hlasité hudby tak „oslavenci“ porušovali místní vyhlášku o nočním klidu. Akci ukončil v neděli ve tři hodiny ráno na popud místních obyvatel kladenský primátor Dan Jiránek ve spolupráci s policejními těžkooděnci.

Primátor ukončil další nelegální techno party na Kladensku (Foto: KL)

 „Organizace hromadných akci podléhá pravidlům, které stanovují místní vyhlášky. Oficiální podmínky v obou dvou případech splněny nebyly, došlo k porušení obecně závazné vyhlášky Města Kladna a velmi děkuji Policii ČR i Městské policii Kladno za profesionální pomoc i nasazené prostředky,“ říká kladenský primátor Dan Jiránek.

Město má podle něj samo o sobě má velmi omezené nástroje, jak akce takového typu řešit. A to je věc, kterou chce změnit. V nejbližší době se proto setká s ministrem vnitra Janem Hamáčkem.

„Představuji si vylepšenou metodiku, nebo přímo změnu zákona, která jasně definuje postup a nástroje pro efektivní řešení nelegálních hromadných akcí. Jde nám především o vymahatelnost práv těch občanů, kteří pravidla respektují. Například zabavení techniky by jistě technařům omezilo možnost akce opakovat. Toto téma zasahuje do gesce Ministerstva vnitra, proto se setkám s panem ministrem. Věřím, že potřebu měst a obcí efektivně řešit nelegální technoparty pochopí a vyjde nám vstříc,“ dodává Jiránek.

Autor: (red)