Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Děti z Kladenska si užívají léto na Českomoravské vrchovině

Čtvrtek, 13. srpna 2020 08:00

Velmi diskutovaným tématem v letošním roce bylo pořádání letních dětských táborů. Jejich pořadatelé řešili, zda letošní ročník v koronavirové době realizovat. Jedním z tradičních pro kladenské děti je každoroční tábor Parťáci. Ten se i přes různá úskalí uskutečnil.

Děti z Kladenska si užívají léto na Českomoravské vrchovině (Foto: Vladimír Panenka)

Hlavní vedoucí tábora Parťáci Petr Paták k tomu říká: „Na základě komunikace s Krajskou hygienickou stanicí v Jihlavě a majitelem areálu rekreačního střediska Želivka jsme přijali soubor doporučených opatření a s téměř 120 dětmi jsme na tábor odjeli. Pokračujeme tak v mnohaleté tradici čtrnáctidenních pobytů v krásném prostředí nedaleko Pelhřimova.“

Příprava pestrého programu a především celotáborové hry probíhá již od podzimu. Tématem té letošní je Star Wars v galaxii Vysočina. Parťáci si z domova přivezli rozličné kostýmy a výbavu pro hvězdné války, hned po příjezdu celotáborová hra vypukla. Děti mají skvělý program – sportují, koupou se, věnují se pohybovým a intelektovým aktivitám, nechybí ani výlety. Jejich rodiče jsou na webových stránkách tábora každý den informováni, o tom co jejich ratolesti dělaly, jsou zde fotografie i videa.

„Nejdůležitější pro mne a všechny oddílové vedoucí jsou spokojení táborníci a velmi nás těší pochvalné reakce rodičů,“ glosuje Petr Paták.

 Autor: (red)