Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

FOTO: Rytíři zvládli první domácí zápas proti Spartě, zvítězili 3:2

Úterý, 11. srpna 2020 20:49

První utkání Rytířů v letní části odstartovalo v hodně opatrném rytmu. Sparta byla od úvodu aktivnější, větší šance ale ze svého pobytu v útočném pásmu nevytvořila.

Rytíři zvládli první domácí zápas proti Spartě, zvítězili 3:2 (Foto: KL)

Domácí mohli zahrozit z přesilové hry, kterou vybojoval Martin Kehar, v početní výhodě se však projevila dosavadní nesehranost. V polovině třetiny mohl střelou z kruhu otevřít skóre Ladislav Zikmund, dal ovšem vyniknout Andreji Košarišťanovi. Pražané posléze sami nesehráli přesilovku ideálně a při oslabení mělo dobrou možnost Kladno! Jakub Neužil vystartoval daleko z branky proti rozjetému Tomáši Gumanovi a kotouč odklidil do bezpečí v poslední možnou chvíli. Posléze se ještě prezentoval svižnou ranou z levého kruhu Nicolas Hlava, který trefil Neužilovo rameno.

Na začátku druhé části už ale domácí dokázali potrestat nedisciplinovanost hostů! Štěpán Bláha měl v přesilovce hodně prostoru na středu útočného pásma a přesnou ranou rozvlnil síť za Neužilovými zády – 1:0. A vstřelená branka přidala Rytířům potřebné sebevědomí! Tomáš Bernat ještě v dobré pozici neuspěl, ukázkovou zarputilost ale za chvíli ukázal Šimon Jelínek a ten už byl odměněn. Mladý útočník vybojoval puk, po své střele se dostal k odraženému kotouči, obkroužil a klec a překonal přesouvajícího se Neužila – 2:0. Zbytek třetiny pak hodně ovlivnily další přesilové hry na obou stranách, skóre už se však neměnilo.

Do závěrečné dvacetiminutovky už ale vstoupili sparťané daleko lépe! V úvodních minutách Rytíře vůbec nepouštěli z pásma a nakonec se mohli radovat ze snížení. Petr Kalina vypálil tvrdě od modré a kotouč před brankou zasáhl domácího Tomáše Pituleho, od něhož se odrazil až do brány – 2:1. A následovalo tak kladenské odolávání sparťanským útokům. Pražané měli enormní tlak, všechny pokusy však končily na skvělém Andreji Košarišťanovi. Když pak necelých devět minut před koncem pláchl Martin Jandus, mohl slovenský gólman ukázat svůj klenot – tedy lapání úniků. To Kladeňáci se s protiútoky nemazali. Ujeli ve třech na jednoho, Ondřej Bláha zachoval chladnou hlavu a vymetl bližší růžek branky – 3:1. Hosté pak dvě a půl minuty před koncem odvolali brankáře a ještě to mělo být drama. Tomáš Pavelka vypálil do hustého provozu před brankovištěm a kotouč Košarišťanovi nešťastně propadl až do sítě – 3:2. Zbytek zápasy už ale Rytíři přestáli a mohli oslavit první vítězství v předsezonní fázi.

Branky a nahrávky: 23. Š. Bláha (Hlava), 30. Jelínek, 54. O. Bláha (Urban) – 43. Kalina (Jandus), 59. Pavelka (Sukel).

Rozhodčí: Horák, Sýkora – Komárek, Hnát

Kladno: Košarišťan – Zelingr, Kehar, Sorokin, Štochl, Zajíc, Mikliš, Ticháček – Bernat, Račuk, Š. Bláha – Routa, Kubík, Guman – Jelínek, Pitule, Hlava – O. Bláha, Filip, Urban.

Sparta: Neužil – Košťálek, Piskáček, Kalina, Jandus, Jeřábek, Pavelka, Klodner – Řepík, Horák, Rousek – Zikmund, Sukel, Kudrna – Pšenička, Říčka, Dvořáček – Tomášek, Pech, Buchtele.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
5:6
1:0
0:0
0

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno