Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladenská nemocnice úspěšně zvládla výpadek interny v Rakovníku

Středa, 12. srpna 2020 07:15

Interní oddělení Masarykovy nemocnice v Rakovníku bylo po celý červenec uzavřeno z důvodu probíhající rekonstrukce. S potřebnou péčí o hospitalizované pacienty vypomáhala i Oblastní nemocnice Kladno, která tuto situaci zvládla na výbornou. Od pondělí 3. srpna je rakovnická interna opět plně v provozu.

Kladenská nemocnice úspěšně zvládla výpadek interny v Rakovníku (Ilustrační foto: KL)

„Počet hospitalizovaných pacientů na interním oddělení kladenské nemocnice dlouhodobě dosahuje téměř pěti tisíc ročně. To už je samo o sobě dost velké číslo, proto jsme velmi rádi, že nám pomohla také spolupráce interního oddělení nemocnice Slaný, které taktéž čelilo stejnému náporu. Pokud to situace umožnila, snažili jsme se příchozí pacienty ošetřovat v ambulantním režimu. Dle údajů bylo u nás z okresu Rakovník hospitalizováno více než 30 pacientů,“ říká Ivo Podpěra, primář interního oddělení kladenské nemocnice. Interní oddělení se v nemocnicích řadí mezi základní oddělení. Poskytuje komplexní diagnostickou a léčebnou péči o pacienty s akutními i chronickými nemocemi všech základních oborů vnitřního lékařství, obvykle v úzké spolupráci s ostatními odděleními nemocnice.

„Jsem přesvědčen, že jak zdravotníci, tak i vedení kladenské nemocnice patří naše velké poděkování. Ocenění zaslouží i zdravotníci v Nemocnici Slaný, kteří též přispěli k dobrému vyřešení nastalé situace. Výpadek interny v této oblasti regionu zvládli skvěle a díky tomu byl pacientům v regionu po celou dobu  zachován obvyklý standard péče,“ řekl k výpadku rakovnického interního oddělení Robert Bezděk, radní Středočeského kraje pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví.

Autor: (red)