Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve Slaném postaví nový moderní sběrný dvůr

Pondělí, 10. srpna 2020 07:15

Královské město Slaný získalo dotaci na stavbu vlastního sběrného dvora. Ten současný je zřízen na pronajatém pozemku. Předpokládaná realizace by se měla odehrát příští rok, nyní město začne připravovat výběrové řízení na zhotovitele.  

Ve Slaném postaví nový moderní sběrný dvůr (Foto: KL)

Město Slaný bude mít nový moderní sběrný dvůr. Celkový rozpočet na jeho vybudování se pohybuje v částce přesahující 15 milionů korun. Z toho je 85 procent, tedy něco přes 11 milionů korun, dotace. Dvůr vznikne na pozemku města, který se nachází nad plochou dráhou u letiště.

„Do budoucna nám to umožní čerpat z dalších programů a poskytne mnohem větší prostor v oblasti nakládání s odpadem,“ řekl místostarosta slánské radnice Radek Vondráček. Součástí nového sběrného dvora bude například váha nebo moderní počítačová evidence.

„Ze současného pronajatého pozemku dá město Slaný nájemci výpověď. Co na něm vznikne, je na jeho majiteli. Pro nás je důležité, že budeme ve vlastním. Pronájem nás limitoval v mnoha ohledech, samozřejmě včetně možné výpovědi ze strany pronajímatele,“ dodal pro Kladenské listy Vondráček.

Autor: (mv)