Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Policisté na Kladensku pronásledovali motorkáře v poli

Pondělí, 10. srpna 2020 07:30

Před hlídkou zlonických policistů chtěl ve čtvrtek 6. srpna ujet motorkář. Důvod byl jednoduchý, má zakázáno řídit všechna motorová vozidla. Před policisty ujížděl skrze stavbu i pole. Po téměř čtvrthodinovém pronásledování na motocyklistu policisté namířili zbraň, a ten konečně zastavil. Teď mu hrozí dva roky v chládku.

Policisté na Kladensku pronásledovali motorkáře v poli (Ilustrační foto: PČR))

Zlonická policejní hlídka si během běžného silničního dozoru na Velvarsku všimla projíždějícího motocyklu, který neměl zadní registrační značku. Chtěla ho tedy zastavit ke kontrole. Řidič měl však jiné plány. Nereagoval na světelné ani zvukové signály a ujížděl pryč. Nedaleko Ješína sjel do prostoru stavby obchvatu a pak rovnou do pole. Policejní hlídka mu byla stále „ v patách“. Pronásledování trvalo deset minut, potom už policistům došla trpělivost a na motorkáře namířili střelnou zbraň. Tento donucovací prostředek konečně zafungoval a řidič zastavil.

Policisté následně zjistili, že se jedná o třiatřicetiletého muže z Velvarska, který se na dvoustopém stroji projížděl právě v době, kdy má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Kdyby však jen týden počkal, mohl se svézt už zcela legálně, zákaz řízení by mu totiž končil 14. srpna. Takhle ale čelí podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. A za to mu hrozí až dva roky strávené za mřížemi.

Autor: (kh)