Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Představujeme Holky z Marketingu: Valina Kociánová

Pondělí, 10. srpna 2020 07:45

Celostátní platforma #HolkyzMarketingu má své zastoupení také v Kladně a jeho širším okolí. Z facebookové skupiny, která dnes čítá více než 20 000 členek, se postupem času stal zapsaný spolek a vznikla jednotlivá regionální seskupení holek, které mají k marketingu rozhodně co říct. V pravidelném letním seriálu vám Kladenské listy představí členky z regionální skupiny Kladno a okolí. Dnes se seznámíte s Valinou Kociánovou.

Valina Kociánová (Foto: Zdroj – #HolkyzMarketingu)

1. Jaká je vaše profese, čím se aktuálně v pracovním životě zabýváte?

Aktuálně jsem především žena v domácnosti, ale při mateřské jsem začala provozovat e-shop www.samostatne-dite.cz jako způsob seberealizace. Nepočítala jsem moc s tím, že by e-shop mohl být nakonec tak úspěšný. Nyní dcera nastupuje do školy a budu se moci e-shopu věnovat profesně na plný úvazek. Ostatně to byl od začátku můj ideální plán – vytvořit si své vlastní pracovní místo, které bude odpovídat mým představám a kde budu opravdu moci řešit to, co mě baví a naplňuje. Zároveň se mi tak daří skloubit práci a rodinu.

2. Ovlivnila vaši činnost nějak omezení spjatá s koronavirem, jak jste se s tím případně vyrovnávala?

Období koronaviru mi vlastně pomohlo, protože jsme získali více času spolu jako rodina. Zároveň měl e-shop dva nejsilnější měsíce v roce. Rodiče hledali nejrůznější způsoby, jak děti zabavit, a náš e-shop se právě tímto tématem zabývá: Jak skloubit rodinný život a „povinnosti“ a jak umožnit dětem se do společné práce zapojit – bez hněvu a podmínek – v souladu se svými potřebami. Zvýšený zájem mě překvapil, ale díky tomu, že byl manžel doma a že i náš externí sklad velmi dobře situaci vyřešil, se nám vše podařilo zvládnout.

3. Co vás nejvíce baví ve volném čase, jaké máte plány na léto?

Ve volném čase se ráda věnuji své práci. Jinak ráda trávím čas s přáteli, cestuji po České republice, vyhledávám odpočinkové aktivity, čtu a hraji tenis. Léto trávíme různě po výletech s dcerkou a večer pak s manželem grilujeme na zahradě. Máme rádi svůj klid.

4. Co máte v Kladně nebo v jeho okolí nejvíce ráda?

Aktuálně žijeme kousek od Mělníka a miluji zdejší okolí, především Kokořínsko. Mělník je velmi kulturní město, je tedy stále co dělat. Nejradši jsem ale stejně u nás doma.

5. Jak vnímáte kladenskou skupinu Holky z marketingu, co vám přináší?

Holky z marketingu mi přinášejí skupinu báječných žen, které se umí navzájem podporovat. Zároveň spolu probíráme nejrůznější podnikatelská témata a skupinka tak nabízí únik od každodenních povinností kolem dětí a rodiny. Na nějakou chvíli máte šanci zapojit i jiná centra mozku.

Každá z žen má co nabídnout a každá má talent na něco jiného. Navzájem se podporujeme a předáváme si své dosavadní zkušenosti. Cestička podnikáním se tak prochází mnohem snáz, protože nemusíme všichni dělat stejné chyby. S holkami si navíc rozumíme i lidsky, takže to stejně k těm rodinám občas sklouzne. Je to skvělá parta a jsem moc ráda, že jsem se stala její součástí.

Autor: (red)