Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští kriminalisté zajistili drogy za více jak půl miliónu

Neděle, 9. srpna 2020 09:30

Kladenský toxi tým si může připsat další úspěšnou akci. Po několika měsících práce se vyšetřovateli podařilo obvinit celkem sedm osob za nedovolenou výrobu a distribuci drog. Zajištěny byly omamné látky za více než půl milionu korun. Obviněným dealerům teď hrozí až deset let za mřížemi.

Foto: PČR

Sedm osob bylo v uplynulých dnech obviněno za výrobu a prodej omamných látek. Tito lidé distribuovali pervitin a kokain v Kladně a okolních obcích. Někteří z nich drogy také vyráběli. „Nejaktivnější byla zřejmě jedenatřicetiletá žena, která pracovala jako kurýr pro další osobu. Podařilo se jí prokázat nákup a následný prodej pervitinu v celkovém množství 1,3 kilogramů,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

U všech obviněných osob byly při zadržení zajištěny drogy, které policisté objevili i při následných domovních prohlídkách. Při těch kriminalisté zajistili i finanční prostředky, které pravděpodobně byly získány prodejem drog.

„Zajištěno bylo celkem 215 gramů pervitinu v celkové hodnotě 320.000 korun, 85 gramů kokainu za 212.000 korun a finanční hotovost ve výši 350.000 korun,“ sdělila Listům Michaela Nováková.

Autor: (kh)