Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: Fotbalisté Kladna v přípravě nestačili na silné Velvary

Neděle, 9. srpna 2020 07:30

Kladenští fotbalisté zakončili klasickou přípravu porážkou. V sobotu na domácí půdě podlehli silným Velvarům 2:4, za výkon se ale ani tak stydět nemuseli. Nyní před sebou Kladeňáci mají duel MOL Cupu proti Benešovu.

Fotbalisté Kladna v přípravě nestačili na silné Velvary (Foto: KL)

Velvary odstartovaly do zápasu od úvodu výborně, mrzet je ale muselo zranění Škody, který skončil hned ve druhé minutě. Už v páté ale bylo na straně hostí daleko více radosti. To se totiž střelecky prosadil Furmánek. Hostující celek nadále na hřišti vládl, což vedlo až ke Kafkově průniku, který skončil druhou brankou.

Pak ale ukázalo svůj um i Kladno! Čížek poslal do šestnáctky centr a snížení obstaral Říha. Do druhé půle však šli nakonec hosté s větším náskokem. Exkladenský útočník Kafka podruhé unikl a podruhé nezaváhal.

Krátce po přestávce už to ale s domácími vypadalo špatně. Kafka znovu zahrál skvěle a Furmánek přidal čtvrtý zásah svého týmu. Kladeňáci však nesložili zbraně. Mladík Šnobl ve vyložené šanci selhal, ve formě hrající Říha už se ale nemýlil. Hosté si aktivní hrou ještě také vytvářeli šance, ani oni už ale další gól nepřidali.

„Nejde o to, že Velvary hrají výš, ale o to, že pořád neplníme, co bychom měli plnit – posouvání se, dostupování hráčů. Roli sice může hrát to, že poslední tři týdny byly pro kluky fyzicky náročné, ale chyby to neomlouvá. Takový soupeř jako Velvary nás za to potrestá,“ litoval po utkání kladenský trenér Jan Pejša. „Když budeme pořád nedůslední tak, jako jsme, budeme pořád dohánět. A s kvalitou, jakou mají Velvary, se to nepovede,“ zakončil Pejša.

Kladno má nyní na programu v sobotu 15. srpna domácí zápas proti Benešovu, který se bude na Stadionu Františka Kloze hrát v rámci MOL Cupu.

SK Kladno – FC Slovan Velvary 2:4 (1:3)

Branky: 26. a 58. Říha – 5. a 55. Furmánek, 25. a 37. Kafka.

SK Kladno: Kindl – Ježdík, Stříška, Hanzlík, Šíma – Říha – Čížek, Holub Tóth, Pospíšil – Šnobl. Střídali Nosek, Procházka, Dejčmar, Donát, J. Růžička.


Autor: (fa)