Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští strážníci navštívili děti na letním táboře

Sobota, 8. srpna 2020 10:30

Strážníci Městské policie Kladno navštívili děti z Pionýrské organizace Švermováček na táboře v Mrtníku u Komárova, kde trávily část letních prázdnin. Pro malé táborníky měli připravený bohatý program, v rámci kterého se děti mohly podívat například na ukázku sebeobrany v praxi.

Foto: MPK

Strážníci na letním táboře s dětmi zopakovali, jak se mají chovat v různých situacích, do kterých se mohou dostat. Například při nálezu použité injekční stříkačky nebo při setkání s cizím psem. Dětem se líbila také ukázka vybavení strážníků a v závěru i ukázka sebeobrany. Děti si mohly s městskými policisty poměřit svoji zdatnost v klikování. Aby se síly vyrovnaly, strážníkovi na zádech seděl jeden z chlapců. Večer měli vedoucí pro děti připravenou bojovou hru v podobě stezky odvahy, na cestu temným lesem si táborníci mohli svítit pouze svíčkou. 

Program, který si pro děti strážníci připravili, pokračoval i následující den. „Děti se seznámily s novým psovodem a jeho psem. Psovod František Šulek dětem názorně ukázal, že i pes z útulku to může dotáhnout daleko. Psa si strážník vzal ze psího útulku v Děčíně a připravil ho na zkoušky, které čtyřletý Mates zvládl na jedničku. Jak se mohli malí táborníci dozvědět, psa si pořídila rodina, která ho však nezvládala. Když mu bylo dva a půl roku byl statný rotvajler rodině odebrán a umístěn do útulku. Odtud pak putoval ke svému novému psovodovi,“ řekla mluvčí strážníků Alena Purkytová.

Program pro děti byl opravdu pestrý. Po ukázce poslušnosti a obran si mohly vyzkoušet, jak rychle umí běhat. Jejich rychlost změřil radar. Další zkouškou pak byla střelba z paintballové pistole na terč, která prověřila šikovnost malých pionýrů.

Autor: (kh)