Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladno během léta nezahálí, opravuje místní školy a školky

Pátek, 7. srpna 2020 08:00

Čas letních prázdnin, kdy děti ve školách nejsou, se rozhodl kladenský magistrát prakticky využít. Investuje do stavebních úprav tam, kde je to nejvíce potřeba. V prvním měsíci prázdnin proběhly opravy za více než tři a půl milionu korun. Do konce léta bude například v Mateřské škole Vrchlického zmodernizována kuchyně, v ZŠ Vodárenská vymění vstupní dveře, v ZŠ Doberská město rekonstruuje sociální zařízení a také v ZŠ Vašatova se opravují klempířské prvky fasády a střecha.

Kladno během léta nezahálí, opravuje místní školy a školky (Foto: KL)

„Kvalita vzdělávání v Kladně je naší prioritou a s tím samozřejmě úzce souvisí investice do budov a školských zařízení. Je polovina prázdnin, jsem rád, že se podařilo zrekonstruovat střecha v Základní škole Jiráskova a schodiště v Mateřské škole Moskevská a také zbourat polorozpadlou stodolu u mateřské školy Fr. Rosenbauma,“ řekl primátor Dan Jiránek a dodal: „I přes úsporná opatření se budeme snažit do škol a školek nadále investovat, s financováním nám v několika případech pomáhají i dotace.“

„Ke kompletní výměně střešní krytiny došlo na dvou pavilonech Základní školy Jiráskova 457 v Motyčíně, rekonstrukce střech pavilonů B a E si vyžádala téměř 1,9 milionu korun. Schodiště do Mateřské školy Moskevská 3082 bylo vkusně zastřešeno dřevěnou pergolou, za kterou radnice zaplatila necelých sto tisíc korun. Úpravy se dočkala také Mateřská škola na nám. Rosenbauma v Dubí. V severní části areálu byla odstraněna polorozpadlá stodola. Demolice vyšla na necelých sedm set tisíc korun a prospěla nejen celistvému vzhledu okolí školky, ale také bezpečnosti,“ uvedl Tomáš Kutil, statutární náměstek primátora.

Autor: (red)