Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Rytíři můžou zpátky na led, hygiena odvolala rozhodnutí o uzavření stadionu

Čtvrtek, 6. srpna 2020 06:50

V pondělí rozhodla krajská hygienická stanice o uzavření kladenského ČEZ stadionu za účelem zamezení šíření nákazy virem COVID-19, čímž významně zasáhla do plánů hokejového klubu Rytíři Kladno. Už ve středu bylo ale opatření zrušeno a hokejisté se mohou vrátit zpátky na ledovou plochu.

Rytíři můžou zpátky na led, hygiena odvolala rozhodnutí o uzavření stadionu (Foto: KL)

Krajská hygienická stanice, která původně uzavřela stadion až do 15. srpna, odvolala své nařízení, jelikož Sportovní areály města Kladna učinily všechna opatření k tomu, aby mohl provoz stadionu nadále běžet bez rizika šíření nákazy.

„Účastník řízení v období od 1. srpna do 5. srpna zajistil splnění všech bodů zrušeného rozhodnutí, tj, došlo k uzavření stadionu pro sportovce a veřejnost, byla zajištěna jen obsluha provozu zimního stadionu za rozhodnutím stanovených podmínek, byla provedená plošná dezinfekce všech prostor objektu ČEZ zimního stadionu Kladno za použití dezinfekčního prostředku s plně virucidním účinkem, a dále předložil KHS zpracovaná opatření k minimalizaci rizika přenosu nákazy COVID-19, která budou realizována při provozu zimního stadionu. Vzhledem k tomu, že účastník řízení učinil vše potřebné k tomu, aby provoz zimního stadionu mohl být obnoven bez rizika, že při jeho využívání, ať už sportovci či veřejností, by mohlo dojít k šíření nákazy COVID-19, rozhodla KHS o ukončení všech opatření obsažených v předchozím rozhodnutí,“ stojí v aktuálním rozhodnutí, které ruší předešlá opatření.

„Jsme velmi rádi, že jsme ve spolupráci s hokejovým klubem uspěli se žádostí o znovuotevření stadionu. Týmy, v nichž byla nákaza virem zjištěna, pochopitelně po dobu nezbytně nutnou zůstanou v karanténě, ostatní se mohou na vydezinfikovaný stadion vrátit,“ vyjádřil se k aktuální situaci jednatel Sportovních areálů města Kladna Jiří Chvojka.

Pandemie koronaviru, která řádí po celém světě už nyní významně zasáhla do přípravy kladenského hokejového klubu. Kvůli nákaze v A týmu byly zrušeny přípravné zápasy proti Ústí nad Labem a první duely přípravného Generali Česká Cupu musely být odloženy. Zásadním problémem pak bylo i uzavření stadionu do 15. srpna, jelikož do tohoto termínu mají Rytíři naplánována další dvě utkání. První předsezonní zápas by mělo Kladno sehrát v úterý 11. srpna od 18 hodin doma proti Spartě.

Autor: (fa)