Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Muž se v Kladně odvděčil policistům agresivitou, skončil v cele

Čtvrtek, 6. srpna 2020 08:15

Známé přísloví praví, pro dobrotu na žebrotu. I takto se mohli cítit kladenští policisté, kteří si dělali starost o zdraví muže ležícího na lavičce. Proto ho probudili, aby se přesvědčili o jeho zdravotním stavu. Ten se jim odvděčil agresí a slovním napadáním.

Muž se v Kladně odvděčil policistům agresivitou, skončil v cele (Ilustrační foto: KL)

Šestadvacetiletý muž z Kladna si ustlal na autobusové zastávce v Unhošťské ulici. Policejní hlídka, z obavy o jeho zdraví, u něj provedla kontrolní činnost a ospalce probudila. Muž konstatoval, že usnul a vzhledem k tomu, že nic nenasvědčovalo zdravotním potížím, policisté od zastávky pokračovali dále v hlídkové činnosti. Po chvilce muž vstal a začal obcházet služební vozidlo a nadávat na policejní hlídku.

„Pokřikoval nevybíravá vulgární slova vůči policistům. Vzhledem k tomu, že muž ani po několika opětovných policejních výzvách neupustil od svého protiprávního jednání se slovním napadáním, byly použity donucovací prostředky formou hmatů a chvatů.  Agresor byl z místa incidentu eskortován na policejní služebnu obvodního oddělení Kladno Kročehlavy,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Na služebně policisté poté u muže provedli dechovou zkoušku, které byla s pozitivním výsledkem 2,56 promile alkoholu v dechu. „Muž ani na policejní služebně svého slovního napadání s vulgárními výrazy vůči policistům neponechal a po provedení prvotních úkonů byl umístěn do policejní cely, odkud byl následujícího dne propuštěn na svobodu. Případ je nyní prošetřován jako podezření z přestupku neuposlechnutí výzvy,“ dodala mluvčí Šteinerová.

Autor: (mv)