Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Vydejte se na Křivoklátě po stopách Lucemburků nebo si užijte šermířské vystoupení

Čtvrtek, 6. srpna 2020 07:45

V pátek vás na státním hradě Křivoklát, který se nachází jen nedaleko Kladna, čeká noční scénická prohlídka interiérů. Ta vás provede místy, kde žili všichni čtyři panovníci rodu Lucemburků. Sobota pak bude patřit ukázkám sokolníků a také šermířských vystoupení.

Vydejte se na Křivoklátě po stopách Lucemburků nebo si užijte šermířské vystoupení (Foto: Archiv hradu Křivoklát)

I v letošním roce si můžete užít oblíbené noční scénické prohlídky v interiérech státního hradu Křivoklát.

V noci, když se setmí, hrad ožívá a vrací se do dob králů a rytířů. Na Křivoklátě působili všichni čtyři panovníci Lucemburské dynastie, kteří se vystřídali na českém trůně. Vydejte se po jejich stopách s průvodcem panem Vojtěchem a zažijte stěžejní okamžiky jejich vlády v prostorách jednoho z nejstarších českých královských hradů. Kromě reprezentativních prostor vás čekají i potemnělé hradní vězení a mučírna.

V hlavních rolích se představí zaměstnanci správy hradu Křivoklát, zámku Hořovice a hosté.

Vstupenky koupíte za 250 korun v pokladně hradu, prohlídky začínají ve 20, 21 a 22 hodin.

V sobotu se můžete na hrad přijet podívat na sokolnické ukázky a šermířská vystoupení. Přivítá vás šermířská skupina Tartas a užijete sokolnické ukázky, o které se postará František Kunc. Letos se můžete těšit také na krásná taneční vystoupení, která doplní denní program na I. hradním nádvoří. 

Skupina Tartas pochází z České Třebové a jejího okolí. V jejich řadách najdete zástupce několika generací, kteří jsou do svého řemesla skutečně zapálení a společně se již více než 15 let věnují opravdovému historickému šermu. Těšit se můžete na dlouhé středověké meče, tesáky, sekery, plné plátové rytířské zbroje, kroužkové košile a další. Setkat se též můžete i s šermířskou skupinou Regius.

Zkušený sokolník František Kunc vás seznámí se svými svěřenci, zazní odborný výklad a uvidíte i ukázku létání dravců.

Vstupné na nádvoří je 60 korun, děti do šesti let mají vstup zdarma a návštěvníci, kteří si zakoupí vstupenku na prohlídku hradu, mají také vstup na nádvoří zdarma.

Autor: (red)