Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Policisté na Kladensku kontrolovali nákladní auta

Čtvrtek, 6. srpna 2020 07:15

Dopravní policisté z Kladna ve spolupráci s pracovníky Centra služeb pro silniční dopravu provedli další dopravně bezpečnostní akci. Tentokrát se zaměřili na nákladní dopravu. Udělena byla pouze jedna pokuta. Kontroloval se úsek jedné z nejfrekventovanějších tepen kladenského okresu, a to na obchvatu Slaného.

Policisté na Kladensku kontrolovali nákladní auta (Ilustrační foto: PČR)

Dopravně bezpečnostní akce se uskutečnila v neděli 2. srpna od 19 hodin do ranních 4 hodin následujícího dne. „Pro celou dobu devíti hodin bylo pro tuto dopravní akci vytipováno kontrolní stanoviště na jedné z nejfrekventovanějších silničních tepen kladenského okresu, kde je značná hustota provozu nákladních vozidel, a to na pozemní komunikaci číslo 1/7 obchvat u Slaného na trase Most – Louny – Slaný – Praha,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté během této doby zkontrolovali celkem sedm nákladních souprav. U 14 nákladních vozidel nad 3,5 tudy byla provedena technická silniční kontrola. Pouze v jednom případě byla udělena řidiči pokuta ve výši 1500 korun, a to za nesprávný počet přídavných předních světlometů včetně špatného umístění a funkce. U všech sedmi řidičů dopravní policisté zkontrolovali dodržování sociálních předpisů, mezi které patří povinné bezpečnostní přestávky. Výsledky jsou v tomto případě uspokojivé, všichni kontrolovaní řidiči tuto povinnost dodržují.

„Policisté kladenského dopravního inspektorátu budou v těchto dopravně bezpečnostních akcích pokračovat i v následujících dnech na dalších vytipovaných úsecích okresu Kladno,“ dodala Jana Šteinerová.

Autor: (kh)