Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Za poskytnutý nocleh se muž v Kladně odvděčil krádeží televize

Středa, 5. srpna 2020 08:15

Za dobrotu na žebrotu. O pravdivosti tohoto pořekadla se přesvědčil muž, který ve svém bytě nechal přenocovat svého kamaráda. Ten mu na oplátku ukradl televizi a odešel přespat do jiného bytu. Tam ho pak, spokojeně spícího, našli kladenští strážníci, na které se okradený muž obrátil.

Za poskytnutý nocleh se muž v Kladně odvděčil ukradením televize (Ilustrační foto: KL)

„V pátek večer oznámil muž na tísňovou linku kladenských strážníků, že mu jeho kamarád z bytu odcizil televizor. Strážníci zjistili, že oznamovatel byl dva dny mimo svůj domov, a tak umožnil svému kamarádovi, aby u něho v bytě přespal. Po návratu domů zjistil, že mu jeho nocležník poděkoval odcizením televizoru,“ uvedla mluvčí kladenské městské policie Alena Purkytová.

Povedený kamarád zatím spokojeně přespával zase v jiném bytě, kde ho strážníci po krátkém pátrání našli. Ke krádeži se bez okolků přiznal. Majitel ukradeného televizoru doložil jeho vlastnictví paragonem z obchodu. Strážníci pak zjistili, že nocležník přístroj odnesl do jedné z kladenských zastaváren. „Protože škoda způsobná krádeží byla vyšší jak pět tisíc korun, strážníci na místo přivolali policisty. Ti si povedeného hosta, podezřelého ze spáchání trestného činu krádeže, převzali k dalšímu šetření,“ dodala Purkytová.

Autor: (kh)