Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Plovárna ve Slaném nabízí víc než jen čistou vodu

Úterý, 4. srpna 2020 07:45

Prázdniny jsou v plném proudu a plovárna ve Slaném má co nabídnout. Čistá voda ve dvou padesátimetrových bazénech je samozřejmostí. Mimo to si zde zahrajete například plážový volejbal nebo nohejbal. Občerstvení je na vynikající úrovni, stejně jako hygiena v šatnách a na toaletách. Po celou dobu koupání budete obklopeni zelení. Pod stromy pak najdete vytoužený stín.

Plovárna ve Slaném nabízí víc než jen čistou vodu (Foto: KL)

Slánská plovárna se nachází v blízkosti centra města a přesto je to areál zasazený do přírody. Funguje už od roku 1902 ve stále stejném prostoru, některé dřeviny patří dokonce ještě k původní výsadbě. Vzhledem k atmosféře, kterou toto místo nabízí, se sem sjíždějí návštěvníci i z měst, které dokonce mají svá koupaliště. 

Plovárna nabízí dva padesátimetrové bazény, ve kterých se vykoupete v upravené pitné vodě. Ta je pravidelně kontrolovaná, aby byla zajištěna její kvalita. Taktéž sociální zázemí je na velmi dobré úrovni a je pravidelně uklízeno a dezinfikováno. K převlečení je možné využít i udržované šatny.

Každý ví, že při koupání člověku vyhládne. Proto slánská plovárna nabízí k občerstvení dva technicky dobře vybavené bufety s posezením. Hlad zaženete oblíbenými letními pochutinami, jako jsou hranolky, párky, klobásky, ale taky třeba řízkem nebo smaženým sýrem. Osvěžíte se vychlazeným točeným pivem nebo limonádou.

„Jsem přesvědčený, že plovárna má co nabídnout. I když je pravda, že by bylo vhodné doplnit plaveckou část a také nějaké vodní prvky, jako jsou například skluzavky. Líbila by se mi tady i nějaká další sportoviště, jako třeba kuželky,“ říká zastupitel Slaného Martin Jirák.  

„Plovárnu si její návštěvníci mohou užít do konce tohoto měsíce. Poté bude koupaliště uzavřeno a zastupitelstvo města musí rozhodnout, zda schválí očekávanou rekonstrukci. Pokud vše dobře dopadne, v ideálním případě by do příští letní sezóny mělo být vše hotovo. Rekonstrukce se dotkne obou bazénů, filtrační jednotky, měly by také vzniknout nové atrakce pro děti. Město je podle dlouhodobého investičního plánu připraveno uvolnit až 60 milionů korun,“ dodal starosta Martin Hrabánek.

Autor: (red)