Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Policisté v Kladně zkrotili nezletilé výtržníky

Pondělí, 3. srpna 2020 08:15

Noční hlídka kladenských policistů byla v úterý 28. července vyslána do Vítězné ulice, aby si tam poradila s partou hlučných výtržníků. Ti slovně napadali a ohrožovali kolemjdoucí. Sedmnáctiletí mladíci se pokusili utéct, a však marně, trénovaní muži zákona je záhy dopadli.

Policisté v Kladně zkrotili nezletilé výtržníky (Ilustrační foto: KL)

Ve Vítězné ulici v Kladně se v úterý v noci pohybovala parta nezletilých mladíků, kteří byli hluční, agresivní a svým chováním ohrožovali ostatní kolemjdoucí. Musela je přijet zkrotit hlídka policistů. Ti mladé výtržníky nejdříve chtěli identifikovat, jeden z nich však u sebe neměl doklady. Asi i proto se dal ještě s jedním svým kamarádem na útěk. „Policisté oba pronásledovali, ale v ulici U Vodojemu se jim ztratili z dohledu. Na pomoc policistům přijeli i kolegové z obvodního oddělení Kladno a obě motorizované policejní hlídky propátrávaly širší okolí v nočních kladenských ulicích. V ulici Sportovců policisté kladenského obvodního oddělení zaznamenali podezřelé osoby a jeden z nich neuposlechl policejních výzev a opět se dal s druhým mladíkem na útěk. Krátce před půlnocí byl jeden z výtržníků touto policejní hlídkou zajištěn a druhého z pachatelů na útěku se podařilo policistům oddělení hlídkové služby vypátrat uschovaného v křovinatém porostu na pozemku jednoho z kladenských domů a znovu se pokusil o útěk, což se mu již nepovedlo a byl policistou zpacifikován za pomoci donucovacích prostředků formou hmatů a chvatů a poté mu byla přiložena služební pouta,“ popsala průběh zásahu policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté se brzy dozvěděli, že oba mladí muži ještě nejsou plnoletí, oběma je sedmnáct let. I tak jsou za své protiprávní jednání nyní podezřelí z přestupku na úseku proti veřejnému pořádku a nerespektování neuposlechnutí výzvy. „Případ byl postoupen správnímu orgánu Magistrátu města Kladna,“ dodala Jana Šteinerová.

Autor: (kh)