Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Družci se z domu ztratily starožitnosti, policie hledá svědky

Pátek, 31. července 2020 08:00

Kladenští policisté by se rádi seznámili s pachatelem, který vykradl rodinný dům v Družci. Proto se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání.

V Družci se z domu ztratily starožitnosti, policie hledá svědky (Ilustrační foto: KL)

K vykradení rodinného domu, který stojí v Družci ve Školní ulici, došlo v době mezi 11. až 29. červencem. Pro policisty zatím neznámý pachatel vnikl přes zadní část zahrady na pozemek, následně rozbil skleněnou výplň okna na toaletu a tudy vnikl do domu. Z objektu odcizil několik krabic obsahujících starožitnou keramiku a porcelán. S kořistí odešel poté, co si otevřel špaletové okno a vypáčil dvoukřídlá vrata.

Skutek je policisty prošetřován jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

„Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí uvedeného rodinného domu v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Unhošť, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 574. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (red)