Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kladně vandal prohodil kámen oknem jedoucího vlaku

Středa, 29. července 2020 08:15

Kladenští policisté hledají svědky, kteří by pomohli dopadení vandala, jenž na železničním přejezdu v ulici Františka Kloze prohodil oknem jedoucího vlaku kámen. Při incidentu naštěstí nedošlo k žádnému poranění, ale škoda se vyšplhala na 150 tisíc korun. 

V Kladně vandal prohodil kámen oknem jedoucího vlaku (Ilustrační foto: KL)

Případ se stal v neděli 26. července jen několik minut po půl šesté odpoledne. Pro policisty zatím neznámý pachatel hodil kámen na pravou část projíždějící vlakové soupravy Českých drah. Tím došlo k poškození předního okna. Škoda byla vyčíslena na 150 tisíc korun.

Policisté tuto událost prošetřují jako přečin poškození cizí věci a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

„Aby se podařilo výtečníka vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí uvedeného železničního přejezdu v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno-město, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ vzkazuje čtenářům Kladenských listu policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (red)