Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladno připravuje odklon kamionů přes areál bývalé Vojtěšské huti

Pondělí, 27. července 2020 07:15

Kladenští radní chtějí hnát nákladní dopravu přes bývalý areál Vojtěšské huti. Průtah díky své poloze poslouží k odlehčení dopravy v hustě obydlených částech města, s přímým napojením na D7 a potencionálně i D6. Město již zpracovalo dopravní studii a nyní Rada města schválila vyhlášení veřejné zakázky na zpracování projektové dokumentace.

Kladno připravuje odklon kamionů přes areál bývalé Vojtěšské huti (Foto: MMK)

„Areál bývalé Poldi se nachází dva kilometry východně od centra Kladna a i dnes je sídlem největších industriálních podniků regionu. Naším záměrem je odklon kamionové dopravy z Kladna přes areál bývalé Poldi. Dopravní studii máme zpracovanou, odsouhlasenou i dopravním inspektorátem a nyní potřebujeme zpracovat projektovou dokumentaci,“ řekl primátor Dan Jiránek.

„Hlavní záměrem města je vyvedení kamionové dopravy z průmyslové zóny na východ k dálnici D7, či alespoň dočasně na silnici I/61. Prioritním cílem je navrhnout pozemkově přijatelnou trasu bez větších terénních úprav tak, aby kamionová doprava z průmyslové zóny co nejméně zatěžovala město, místní komunikace a v první řadě obyvatele. Projektová dokumentace bude stát necelé dva miliony korun a hotova by měla být do devíti měsíců od podpisu smlouvy,“ uvedl radní Petr Drnec.

Autor: (red)